Internet

Premier ma nową stronę!

przeczytasz w 1 min.

Premier, a ściślej Kancelaria Prezesa Rady Ministrów doczekała się nowej odsłony swojej witryny internetowej. Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardzo nowoczesnej, otwartej na multimedia i serwisy społecznościowe (m.in. Facebook, Wykop).

Czołowi Polscy politycy zaczynają dbać o swój wizerunek w internecie, czego wyraz jakiś czas temu dał Prezydent RP, Lech Kaczyński, prezentując nową wersję witryny głowy państwa. Swego czasu w mediach było o niej bardzo głośno, internauci zarzucali widoczną inspirację stroną Prezydenta Stanów Zjednoczonych, ale przede wszystkim nieracjonalnie wysoki koszt wykonania witryny - 360 000 złotych.

Strona Kancelarii PRM wiązała się z wydatkiem rzędu "zaledwie" nieco ponad 50 000 złotych, choć takie dysproporcje nie są nieuzasadnione. Serwis Prezydenta jest znacznie bardziej rozbudowany o różnego typu "ciekawostki", zaś strona Premiera obfituje przede wszystkim w fakty i informacje na temat działalności samego rządu.

Nie ma jednak wątpliwości co do tego, iż obie witryny od strony techniczno-wizualnej stanowią przykład znakomitego, webmasterskiego kunsztu. Serwisy naszych polityków nie ustępują obecnie pod żadnym względem zagranicznym odpowiedniczkom:

Polacy to jedna z bardziej aktywnych nacji w całym internecie, również rodzime witryny powszechnie szczycą się opinią niezwykle estetycznych, nowoczesnych, merytorycznych i tym samym profesjonalnych. Cieszymy się, iż od niedawna również polskie władze coraz uważniej dostrzegają potrzebę dbania o swój wizerunek także w internecie.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sqnke
  0
  Nie kumam po co ta szydera. Kaczyński może trochę faktycznie przesadził ale 50 tysi to adekwatna cena. Bo nie jest to cena za samą stronkę jaką można sobie za 2-3 tysiaki zafundować tylko za zabezpieczenia i "pilnowanie" strony przed włamem. Wogóle strony rządowe to zupełnie inna bajka i nie ma co ich porównywać do zwykłych stronek.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   też się cieszę ale 50 kafli? szok, za mniejsze pieniądze studenci z polibudy im by to zrobili a chłopacy by mieli zabawę i fajną imprezkę po wypłacie :)
   • avatar
    dante2kx
    0
    ciekawe czy można dodawać komentarze, tak jak na onecie..
    • avatar
     Fiona
     0
     Albo ja mam pecha do autora, albo może z nim coś nie tak to chyba 4 jedynka jaką tutaj wystawiam i wszystkie jemu.

     1. Nie jestem zwolennikiem ani PIS, ani PO (dla mnie awers i rewers tej samej monety).


     Do Kolegi autora: nie popieram żadnej partii, ani żadnego premiera, czy prezydenta. Ale Kolego jak piszesz cokolwiek to bądź chociaż odpowiedzialny za słowo. Swoje słowo.
     Strona prezydenta kosztowała nie 360 tys. a.... może poszukasz dokładnych informacji ???? To raz. Dwa w cenie jaką podały swego czasu media jest 4 lata opieki informatycznej, modernizacji, itd.

     Jak chcesz szokować sumami to bądź obiektywny. Być może premier zapłacił za 10 lat opieki 50 tys. a może tylko za rok.
     Bez tych informacji cały Twój nius to tania pijarowska propagadna na rzecz PO - przynajmniej ja to tak odbieram. Daruj to sobie, premier się przemęcza, lub nie - zawsze będzie miał 166% poparcia.

     I wybacz na koniec jest to kolejna jedynka ode mnie za posty z granicy techniki, posty o niczym.

     Sama idea pisania postów przez użytkowników jest rewelacyjna, ale może warto wysoko trzymać poprzeczkę ???

     Ilość nie raz szkodzi jakości..........

     1.

     • avatar
      P.Gawronski
      0
      1!

      "Na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardzo nowoczesnej, otwartej na multimedia i serwisy społecznościowe (m.in. Facebook, Wykop)"

      a gdzie dalszy ciag?! ten drugi "rzut oka"?!

      2!

      "Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów" przekierowane na http://www.kprm.gov.pl/centrum_prasowe/wydarzenia/id:3759/

      artykul jest komentarzem a nie informacja chyba.

      // ciekawe kto zatwierdza takie "niusy"?
      • avatar
       zielarz
       0
       360,000 to kropla w morzu, stronka wygląda przyzwoicie. Nie wiem jaki widzicie tu problem. Jeśli komuś żal, że pieniądze nie idą na szkoły i szpitale to niech głosuje na partie takie jak UPR albo WiP, a nie całą resztę.
       • avatar
        force
        0
        Wolę PiSa....Tusk mi zwisa

        http://www.youtube.com/watch?v=PUjevbQJ1Xg

        Premier ma nowy teledysk na Youtube
        • avatar
         Damian Szymański
         0
         OOoo, widzę, że jest nawet opcja "napisz do premiera" - chętnie bym do niego napisał o tym co myślę o jego rządach, o nim, o jego partii, o głupkowatych pomysłach, niespełnionych obietnicach, o jego "kolesiach" ale i tak pewnie nikt tych maili nie czyta ;]
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Co ten "news" ma wspólnego z branżą IT? Że niby mowa o webmasteringu? Równie dobrze autor może opisywać nowe modele pralek - w końcu tam też jest elektronika sterująca całym urządzeniem, a jak elektronika, to przecież KOMPUTERY!