Pamięć flash

Próbki pamięci GDDR5 już w testach

przeczytasz w 0 min.

Koncern Qimonda zaczął niedawno wysyłać próbki wyprodukowanych przez siebie kości GDDR5 do wybranych partnerów. Oznacza to, że już wkrótce tego typu pamięci zobaczymy na pokładzie kart graficznych – prawdopodobnie w przyszłym roku. Nowe kości mają się charakteryzować wyższą prędkością transferu, a także niższym poborem energii – co zresztą miało miejsce w przypadku każdej nowej generacji DDR.

Nowością w GDDR5 ma być wprowadzenie kontroli CRC przesyłanych danych, podobnie jak ma to miejsce chociażby w dyskach twardych. Dzięki temu znikną błędy, które mogłyby pojawiać się podczas transmisji.


Przepustowość nowych pamięci ma wynieść nawet 20 GB na sekundę, a więc 3-krotnie więcej od obecnych kości GDDR3. Jako, że specyfikacja przewiduje możliwość jednoczesnych zapisów do poszczególnych modułów, prędkość ta może się dodatkowo zwiększyć.

Jak więc widać, jeszcze GDDR4 nie zdążyły na dobre zadomowić się w naszych komputerach, a już wielkimi krokami nadchodzą GDDR5. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że tym razem skok wydajności będzie wyraźnie wyższy niż ten pomiędzy GDDR3, a GDDR4.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login