Procesory

Procesory Intela z grafiką AMD jeszcze w tym roku?

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
41 komentarzy Dyskutuj z nami

W sieci pojawia się coraz więcej plotek o współpracy obydwóch gigantów - pierwsze jej efekty powinniśmy zobaczyć jeszcze w tym roku.

Jakiś czas temu pojawiły się plotki, jakoby Intel w swoich przyszłych procesorach miał wykorzystać technologie graficzne AMD. Wprawdzie żadna z wymienionych firm jeszcze nie potwierdziła tych doniesień i nadal poruszamy się w kategorii przecieków, ale ostatnio natrafiliśmy na pierwsze konkrety w temacie „kooperacyjnych” układów.

Źródłem przecieków jest Kyle Bennett – redaktor portalu HardOCP, który ujawnił wcześniejsze informacje o współpracy Intela i AMD. Nowe procesory podobno będą należeć do rodziny Kaby Lake i uplasują się w niskim lub średnim segmencie wydajnościowym. Fizycznie będziemy mieli do czynienia z konstrukcją typu MCM (multi-chip-module), a więc jeden rdzeń krzemowy ma obejmować procesor, natomiast drugi układ graficzny zaprojektowany przez AMD.

Dlaczego owa współpraca nie została uwzględniona w najnowszych raportach finansowych? Jak donosi Bennett, obydwie firmy jeszcze nie przeprowadziły transakcji, więc nie można było jej uwzględnić w raportach. Być może pojawi się ona w sprawozdaniach za kolejny kwartał (oczywiście o ile informacja o współpracy jest prawdziwa).

Premiera nowych procesorów podobno ma nastąpić jeszcze w tym roku i będzie dopiero początkiem współpracy obydwóch gigantów. Zapowiada się interesująco!

Źródło: HardOCP

Komentarze

41
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bullseye
  Hmm takie połączenie mocarnego procka Intela wraz z mocarną grafiką AMD byłoby czymś, czego potrzebowałbym w moim srednim cenowo komputerze do pracy i czasem pogrania :)
  7
 • avatar
  freeman94
  i bardzo dobrze, może coś pchnie trochu te integry i będą czymś lepszym niż tylko do przeglądania internetu i odtwarzania filmów.
  Wiadomo że jeśli chodzi o APU to grafika AMD jest dużo lepsza niż Intela, dalej szału ni ma i do dedykowanych nie ma startu ale przyjamniej może coś odpalisz z gier.
  4
 • avatar
  entropic
  Intel mial umowe patentowa z Nvidia ktora niedawno zblizala sie ku koncowi, teraz umowe taka podpisali z AMD, byc moze w jej ramach amd bedzie dostarczac uklady graficzne do specjalnych jednostek intela, a jak nie to i tak dostana hajs za to ze intel bedzie korzystal z ich patentow, same plusy dla AMD a i intel duzo nie straci bo moze wyodrebnic rdzenie z procesora pod taki modul mcm bez integry zeby byla tansza produkcja i zintegrowac dostarczone przez AMD GPU, tak czy siak albo bedzie sam hajs za umowe patentowa albo hajs + wieksze udzialy w rynku gpu i swiadomosc ludu ze jednak grafika od amd moze byc dobra skoro ukochany intel ja stosuje
  4
 • avatar
  Omega93
  Jeśli AMD da iGPU do procków intela to AMD dostanie ostro po swoich APU..
  1
 • avatar
  jinling
  Nie wiem co tu interesującego w tej współpracy.
  Dla klientów (kupców) lepiej jak firmy z tej samej branży rywalizują ze sobą, a nie współpracują !
  Rywalizacja przyspiesza postęp technologiczny i obniża ceny.
 • avatar
  ElFi_
  Jak AMD odda Intelowi to co ma najlepsze w swoich procesorach (rdzeń graficzny) to od razu może zakończyć produkcję tychże procesorów...
  Jak dla mnie - przeciek nieprawdziwy.
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie w tym roku ani nigdy. Popukajcie się w czółko
  -17