Oprogramowanie

Process Lasso 3.80.1

przeczytasz w 1 min.

Process Lasso to oprogramowanie, które poprawia czas reakcji oraz stabilność systemu operacyjnego. Aplikacja automatycznie przydziela odpowiednie priorytety programom, które zużywają zbyt dużą ilość mocy procesora.

Czasami zdarza się, że aktywne procesy w systemie, nad którymi "stracimy panowanie" mogą doprowadzić do niemal całkowitego zatrzymania się systemu. Jeden lub kilka takich procesów, które przejmują cały czas procesora powodują często, że mamy problem z uruchomieniem nawet menadżera zadań, aby "dobić" taki proces.

Podczas pracy aplikacji Process Lasso, procesy odpowiedzialne za spowolnienie systemu operacyjnego dostają na określony czas niższy priorytet.

Ponadto aplikacja oferuje takie możliwości jak domyślne priorytety dla procesów, wyłączenie niechcianych procesów czy logowanie uruchomionych procesów.

Samo narzędzie jest ekstremalnie wydajne i prawie wcale nie pobiera zasobów procesora. Process Lasso dostępny jest dla systemów 32-bitowych i 64-bitowych z rodziny Windows.

Aplikacja jest darmowa do użytku domowego oraz dla studentów. Komercjalne użycie aplikacji wymaga rejestracji programu po 14 dniach.


 Pobierz: Process Lasso v3.80.1Rozmiar pliku: 550 / 650 KB


Źródło:
bitsum.com

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Kolejny program, który cudownie przyśpieszy Ci Windowsa kosztem mulenia ;P
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Z tego co wiem w tym programie chodzi o to żeby jakiś program nie zawiesił kompa na amen. Czasem by się przydał ale jak się nie używa jakiś niepewnych aplikacji to raczej nieprzydatny program.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wg mnie program może przydać się osobie, która nie ma chęci ani zdolności, by napisać odpowiedni skrypt ustawiający odpowiedni priorytet dla wybranych procesów. Sam miałem ostatnio mały kłopotz procesem ekrn.exe (proces programu ESET NOD32), który bezczelnie "zjadał" sobie większość zasobów procesora i spowalniał pracę komputera. Zresztą ten problem jest dość powszechnie znany :)