• benchmark.pl
 • Gry
 • Obsidian zbiera fundusze na grę Project Eternity nawiązującą do klasyków - Kickstarter w akcji
Gry

Obsidian zbiera fundusze na grę Project Eternity nawiązującą do klasyków - Kickstarter w akcji

przeczytasz w 3 min.

Moda na klasyki

Firma Obsydian od dłuższego czasu dyskretnie dawała do zrozumienia, że pracuje nad nową produkcją, jednak nie sposób było dowiedzieć się jaką. Teraz mam sytuację jasną, nowa gra otrzymała roboczy tytuł Project Eternity i będzie nawiązywała do klasyków, a fundusze na jej realizację twórcy zamierzają zebrać na Kickstarterze.

Gra Project Eternity będzie klasyczną produkcją typu cRPG, osadzoną w świecie fantasy i połączyć ma ze sobą to co znane i lubiane z takich gier jak Baldur's Gate, Icewind Dale oraz Planescape Torment.

obsidian project eternity mapa

W Project Eternity oprócz ekipy Obidian zaangażowały się również trzy legendy branży, a są nimi: Chris Avellone, Tim Cain oraz Josh Sawyer. Sama gra będzie wykorzystywała znany już silnik Infinity Engine i ucieszy rzesze graczy rozgrywką oferującą izomeryczny tryb widoku. Tak jak to zwykło bywać w podobnych produkcjach, w świat gry gracze nie wyruszą sami, będą mogli skompletować sobie własną drużynę i dobierać do niej kolejnych towarzyszy w trakcie rozgrywki.

obsidian gry project eternity

Gra zaoferuje mechanizm aktywnej pauzy, dostarczy wielu skomplikowanych wyborów w grze i dylematów moralnych, a także zabierze graczy w spaniały, niespotykany dotąd świat fantasy. Project Eternity to również niebanalne, głębokie dialogi, świetna fabuła niczym z gry Planescape Torment, eksploatacja ogromnych terenów przestrzeni jak w Baldur's Gate czy też model walki znany z Icewind Dale.

Na ten cel twórcy gry potrzebują pieniędzy, gdyż jak sami twierdzą nie tworzą zwykłej gry, tworzą epicką (jakie to ostatnio modne słowo) grę fabularną, która przeniesie graczy do korzeni gatunku w nowo wykreowany świat nieznany jeszcze z innych produkcji. Dzięki temu krokowi twórcy będą mogli zrobić grę bez żadnych kompromisów wydawniczych, a wszystkie decyzje związane z rozwojem gry będą zależały wyłącznie od nich samych i nie będą musieli się starać, aby ich produkcja odpowiadała każdemu, a jedynie graczom, chcącym wrócić do korzeni gatunku.

Dlatego studio Obsidian postanowiło spróbować zebrać pieniądze na wyprodukowanie gry za pomocą popularnej ostatnio usługi Kickstarter. Twórcy do stworzenia gry potrzebują 1 100 000 dolarów. Tylko po zebraniu takiej kwoty w określonym czasie Kickstarter sfinansuje projekt, jednak jak zapewniają twórcy, im więcej pieniędzy zbiorą, tym ich gra będzie lepsza. Pozwoli im to na zatrudnienie większej liczby pracowników, na dodanie większej ilości przygód oraz poziomów. Dodadzą więcej postaci oraz znacząco ulepszą grę.

Dla wpłacających przygotowano dużo korzyści, w zależności od wpłaconej sumy czekają bonusy od twórców jak: dostęp co cyfrowej kopii gry, wersji pudełkowej, możliwości pobrania ścieżki dźwiękowej, cyfrowej książki dla kolekcjonerów, koszulek, pocztówki z motywem gry, mapy, oprawionej w twardą okładkę kolekcjonerskiej książki czy chociażby umieszczenia własnej postaci w grze. Szczegóły nagród za wpłaty o określonej sumie dostępne na Kickstarter. 

obsidian project eternity wpłata 30

W chwili pisania aktualności zebrano 964,074 dolarów, co jest już sumą bardzo bliską wymaganej. Patrząc jednak na pozostały czas do końca zbiórki - 31 dni (zakończenie 16 października) to można być spokojnym o zebranie minimalnych funduszy.

Twórcy informują, że gra ukaże się w angielskojęzycznej wersji oraz w wielu innych językach, ich liczba będzie jednak uzależniona od uzbieranej sumy i wpłat z określonych krajów - im więcej wpłat z danego państwa, tym większa szansa na ukazanie się tłumaczenia w tym języku.

obsidian gra project eternity wpłaty bonus

Gra została przeznaczona na komputery PC z systemem Windows, jednak jak informują twórcy prawdopodobnie powstanie również natywna wersja dla systemów Linux i Mac OS, jednak ich zapowiedź powinna zostać ogłoszona za jakiś czas. Całkiem prawdopodobne, że będzie to w formie jednej z aktualizacji, w której twórcy celem realizacji wersji dla innych platform wyznaczą kolejny kamień milowy stanowiący określaną sumę do uzbierania.

Tuż po napisaniu tego tekstu, w usłudze Kickstarter zgromadzono sumę 1,278,456 dolarów, a to oznacza, że zgromadzono minimalną sumę pieniędzy potrzebną do sfinansowania projektu. Jednocześnie twórcy, dodając aktualizację, poinformowali, że jeśli uzbierają sumę 1,6 mln powstanie wersja dla Mac OS, zaś za 2,2 mln dolarów powstanie wersja dla Linuksa.Wpłat można dokonywać na Kickstarter, gdzie udostępniono więcej szczegółowych informacji.
Więcej o projektach z Kickstarter:

Źródło: Kickstarter

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Mnie się bardzo podobało Alpha Protocol. Szkoda jedynie, że było technicznie niedorobione, ale sama fabuła to cud, miód i orzeszki.
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   obsidian niestety jeszcze żadnej gry w swojej historii nie zrobił do końca, a na koncie mają prawie same wielkie tytuły do których się wraca, bo są dobre... oraz dlatego, że community patche dopiero po latach naprawiają kardynalne błędy ich produkcji
   • avatar
    Konto usunięte
    -4
    To ciekawe że przepisanie gry na Linux'a kosztuje 1mln dolarów, czyli prawie tyle samo ile chcieli zebrać na całą grę... już widzę jak projekt pada a pieniądze znikają.
    • avatar
     nsanee
     -6
     Już widać nikt nie chce wydawać gier tego studia, skoro łapią się za Kickstartera. I trudno się dziwić - skopali KotOR 2, później NwN 2. Mają niezłą ekipę od fabuły, ale to wszystko. Coś tam jeszcze później naprodukowali, ale już nie śledziłem.

     Słabe studio moim zdaniem.
     • avatar
      Fa_sol
      0
      Nic tylko czekać na pierwsze efekty ich pracy, jak na razie wabią nas słodkimi obietnicami. Osobiście na poprzednie prace tego studia nie mogę narzekać, a nawet mógłbym chwalić za ich produkcje więc jak na dzisiaj mam pozytywne nastawienie to ich nowego dziecka.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie orientujecie się może czy fabuła tej gry będzie obracać się wokół świata Forgotten Realms ?
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Mogli by też wziąć pod wagę Wiedźmina jeżeli już klimat RPG.