• benchmark.pl
 • Gry
 • Przyjęcie Battlefield 1 było naprawdę ciepłe, wkrótce pojawi się CTE
Gry

Przyjęcie Battlefield 1 było naprawdę ciepłe, wkrótce pojawi się CTE

przeczytasz w 1 min.

EA i DICE mają powody do zadowolenia. Wciąż starają się też o rozwiązania wzbogacające grę o nowe elementy.

Zdecydowaliście się na zakup Battlefield 1? Chociaż niektórzy wytykają DICE drobne błędy, produkcja ta z góry skazana była na sukces i już od dłuższego czasu wiadomo, że udało się jej go osiągnąć. Wciąż podawane są informacje, które to potwierdzają.

Przy okazji publikowania raportu finansowego za ostatni kwartał, EA nawiązało również do Battlefield 1. Dowiedzieliśmy się, że premiera tego tytułu była największą w historii całej serii. Baza graczy po pierwszym kwartale od debiutu ma być aż o 50% większa niż w przypadku takiego samego okresu pobytu na rynku Battlefield 4.

Jednocześnie twórcy Battlefield 1 zapowiedzieli, iż wkrótce wdrożone zostanie w życie CTE (Community Test Environment). Najwięksi fani serii mogą już to rozwiązanie znać, dla innych przygotowano krótkie wyjaśnienie.

„CTE to środowisko gry Battlefield 1, dzięki któremu możemy testować z udziałem graczy nowe funkcje, ulepszenia, modyfikacje oraz rozwiązania, które nie są jeszcze (i być może nigdy nie będą) gotowe do publicznej prezentacji. Dzięki CTE możemy angażować graczy w proces powstawania gry, poznawać ich opinie i ulepszać rozgrywkę Battlefield 1. Im szybciej dowiadujemy się, co o konkretnych zmianach sądzą gracze, im wcześniej możemy przetestować najnowsze funkcje na 64-osobowych serwerach – tym lepiej.”

Początkowo CTE zawita na PC, z czasem także na konsole. Wymagana będzie Przepustka Premium.

Źródło: ea, battlefield

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bankaigoku
  1
  Battlefield 1 to rzeczywiście dobrze wykonany tytuł. W trybie wielu graczy najbardziej mnie zaskoczyły "Operacje". Niby nic rewolucyjnego, bardzo podobnego do klasycznego "Szturmu" ale dodanie wątku fabularnego nadaje zupełnie inną powagę podczas rozrywki.
  Według mnie jedyną rzeczą którą niedopracowani (nadal) jest poziom menu głównego. Stary Battlelog potrafił sprawiać psikusy lecz przedstawiał on o wiele więcej informacji. Obecny widok na profil gracza jest okrojony, mało szczegółowy. Użycie opcji w przeglądarce serwerów również nie należy do najwygodniejszych. Jeśli już zrezygnowali ze starej platformy to powinni wszystko przenieść do jednej aplikacji, takiego "Centrum Battlefield'a". Obecnie trochę zaczyna być męczące "tak odległe" przeskakiwanie między odsłonami.
  • avatar
   ciomasta
   0
   Muszę przyznać że BF1 bardzo udana gra , jednak gnębią błędy takie jak błędy sterownika graficznego co pisze czy mamy grafę która ma więcej jak 2gb gddr5 (gtx 970)
   • avatar
    Marucins
    -2
    Dziwne.
    Premiery innych FPS od EA przepełniały newsy, a teraz... nawet nie wiedziałem że jeszcze ktoś w to gra.
    Kompletna cisza.