Chłodzenie

Przyszłościowy cooler Zalman - dla LGA 1155

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Zalman, z myślą o niezbyt wymagających klientach, wprowadził do swojej oferty cooler CNPS5X dla procesorów. Oprócz dotychczasowych podstawek Intela i AMD, obsługuje on Intelowską LGA 1155 dla procesorów Sandy Bridge.

  Warto przeczytać:
 

Co prawda cooler Zalman CNPS5X został zaprezentowany przez producenta na tegorocznych targach Computex w Taipei, ale dopiero teraz doczekał się oficjalnej premiery. Jest to konstrukcja typu tower, składająca się z aluminiowego radiatora oraz trzech 8 mm rurek cieplnych nie mających bezpośredniej styczności z procesorem. Całość owiewa 92 mm wentylator, który niestety jest na stałe przymocowany do aluminiowych finów radiatora, a więc nie można go wymienić. Jego prędkość obrotowa zależnie od obciążenia wynosi od 1400 do 2800 obrotów na minutę, a generowany hałas mieści się w zakresie od 20 do 32 dBA.

 

 

Wymiary całego coolera to 127 x 62 x 134 mm, natomiast waga wynosi 320 gramów. Warto zaznaczyć, że już teraz producent potwierdził kompatybilność z podstawką Intela LGA 1155. Z drugiej strony nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ma ona prawdopodobnie ten sam rozstaw co LGA 1156. Oprócz nich konstrukcja jest kompatybilna z LGA 775 oraz AM3 i AM2. Według producenta przeznaczeniem CNPS5X są mocno podkręcone dwurdzeniowe procesory lub słabiej - czterordzeniowe jednostki. O współpracy z sześciordzeniowymi procesorami producent nic nie wspomina.
 


Najnowszy cooler Zalman dla procesorów będzie dostępny w sprzedaży od grudnia bieżącego roku, a jego cena wyniesie 27 euro. W zestawie otrzymujemy dodatkowo pastę termoprzewodzącą Zalman STG2.
 

Źródło: techpowerup.com
 

Polecamy artykuły:    
Fotogaleria: obudowa jakiej jeszcze nie było
TOP-10: Monitory
GeForce GTX 580 - najszybsza w rodzinie

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Badziew. Bez możliwości wymiany wiatraczka to sobie sami mogą go montować.
 • avatar
  kruk200
  strasznie dziwny ja jakiś taki nie teges brzydki!!
 • avatar
  Macieyerk
  przynajmniej świetna pasta w zestawie.
 • avatar
  Konto usunięte
  Ludzie, zobaczcie na cenę, to jest dla osób, które nie chcą np. standardowego chłodzenia a chcą w zamian cichą pracę i nie bawią się w modding, a nie stuff do podkręcania ;]
 • avatar
  XaRaDaS
  Jaki on "Przyszłościowy cooler Zalman - dla LGA 1155" ?? Zero praktycznie modyfikacji, nawet nie można dołożyć kolejnego wentylatora.

  Regist, przestań dawać takie durne tytuły, bo on ani przyszłościowy, ani nawet wydajny.
 • avatar
  Konto usunięte
  "Warto zaznaczyć, że już teraz producent potwierdził kompatybilność z podstawką Intela LGA 1155." ... "Oprócz nich konstrukcja jest kompatybilna z LGA 1366, LGA 775 oraz AM3 i AM2." - szkoda, że nie obsługuje Am2+ ;)
 • avatar
  Konto usunięte
  @ Autor

  Za źródłem:

  "The company excluded support for LGA1366 for this reason, but added support for Intel's upcoming LGA1155 socket. Other sockets supported include LGA1156, LGA775, and AM3/AM2+/AM2."

  Jak można przeczytać, brak kompatybilności dla s1366. Przed następnym news'em polecam kilka lekcji angielskiego;)

 • avatar
  Konto usunięte
  Badziewie ale wygląd nie najgorszy... No i mały ten radiator.