• benchmark.pl
 • Nintendo
 • Analitycy przewidują wyższą sprzedaż PS4 od Xbox One i Wii U w najbliższych latach
Gry

Analitycy przewidują wyższą sprzedaż PS4 od Xbox One i Wii U w najbliższych latach

przeczytasz w 2 min.

Według firmy analitycznej Wedbush Morgan konsola Xbox One będzie notować słabszą sprzedaż niż PlayStation 4 w najbliższych latach.

xbox one playstation 4 <a  data-cke-saved-href=

Sprzedaż konsol do gier nowej generacji to w ostatnim czasie emocjonujący wątek, jak niedawno informowaliśmy według oficjalnych danych dotyczących sprzedaży lepszym wzięciem wśród graczy cieszy się obecnie PlayStation 4, aczkolwiek Xbox One również radzi sobie całkiem dobrze. Jak wynika z raportu firmy analitycznej Wedbush Morgan, która opublikowała prognozy sprzedaży obu konsol na najbliższe lata, podobna tendencja będzie utrzymywać się również w przyszłości.

W momencie kiedy obie konsole zarówno Microsoftu jak i Sony zdołały już nieco okrzepnąć na rynku przyszedł czas na małe podsumowania i prognozy dotyczące ich przyszłości. Małe podsumowanie prezentowaliśmy na początku stycznia, zawierało ono wyniki sprzedaży konsol do końca 2013 roku. Jak się okazało, konsola PS4 zanotowała 4,2 mln nabywców, Xbox One zaś 3 mln.

Według analityków z Wedbush Morgan, a dokładnie Michaela Pachter, Nicka McKay i Nicka Citrin – w przyszłości lepiej na rynku będzie sobie radzić konsola Sony. Według ich raportu na koniec 2014 roku konsola PS4 powiększy swoją przewagę w sprzedaży nad Xbox One. Z analizy wynika, ze na koniec bieżącego roku konsola PlayStation 4 zostanie sprzedana w około 12 mln egzemplarzy, jej główny rywal Xbox One ma zanotować około 9 mln, natomiast konsola Nintento Wii U zaledwie 3 mln.

Zdaniem twórców raportu firma Nintendo przez najbliższe lata będzie ponosić konsekwencje swoich błędów związanych z konsolą Wii U i ciągle będzie okupować trzecią lokatę w wyścigu konsol, według ich prognoz konsola do końca 2016 roku trafi do 10 mln odbiorców.

prognozy sprzedaży konsol ps4 xbox one wii u

Do końca 2016 roku najnowsza konsola Microsoftu ma trafić do około 32 mln nabywców na całym święcie, natomiast konsola Sony ma zanotować około 40 mln nabywców, ciągle umacniając swoją pozycję na rynku. Według raportu na taki stan rzeczy wpływ ma wiele czynników, wśród głównych wymienia się przede wszystkim wysoką cenę Xbox One, która ma zniechęcać użytkowników do jej zakupu, przez co spora część potencjalnych nabywców będzie sięgać po produkty konkurencji.

Najbliższe lata mają przynieść także wzrost sprzedaży oprogramowania w Europie i Ameryce Północnej o około 9%, co przełoży się bezpośrednio na generowanie w latach 2015-2016 większych obrotów ze sprzedaży.

Pamiętajmy jednak, że prezentowane dane to jedynie prognozy analityków, które niekoniecznie muszą pokrywać się z rzeczywistą sprzedażą konsol w przyszłości.

Źródło: VG247, DualShockers, Wedbush, Digitaltrends

Komentarze

30
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Varso
  5
  XBOX nie dość, że droższe to potem jeszcze płacić miesięczny abonament , żeby pograć w multi :D
  • avatar
   Razyq
   2
   Tutaj nie trzeba być analitykiem żeby to przewidzieć.
   • avatar
    szynszyl1337
    1
    Zapomniałeś dodać że XONE ma ram DDR3 a PS4 DDR5 co pozwala w PS na lepsze wyniki w efektach wizualnych oraz jest łatwiejsze w programowaniu gier
    • avatar
     piccardo
     1
     Ja na początku byłem nastawiony na PS4 i must have a to przez tytuły które miały wyjść a nie wyjdą jeszcze przynajmniej przez rok a jakby tego było mało dodatkowo zapowiadają je na PC i jakoś tak odechciało mi się posiadania PS4 które obecnie nic nie oferuje. Za to jeżeli pojawi się więcej tytułów na takim poziomie jak Deep Down czy The Division to wezmę ponownie pod rozwagę kupno tej konsoli.
     • avatar
      Konto usunięte
      -2
      kilku programistów stwierdziło już że PS4 chodzi ok 50% lepiej i przynajmniej tyle wynikałoby ze specyfikacji

      PS3 ma prawie 3x szybszą pamięć, 50% więcej shaderów i 100% więcej ROPów. Jako że jednak dzisiaj najważniejsze są shadery więc wydajność ogólna jest tylko 50% lepsza od XBone

      no i nie zapomnijmy ale XBone rezerwuje część mocy obliczeniowej CPU i GPU na Kinnecta czyli aby wielki brat widział czy serce nam szybciej bije i analizował czy nie używamy przypadkiem niecenzurowanych słów ...

      suma sumarum XBone to z technicznego punktu widzenia porażka. Śmieszne jest tylko to że sam APU jest większy i kosztuje więcej bo dali eDRAM. Dla kilku dolarów mniej na pamięciach DDR3 względem GDDR5 obdziadolili konsolę...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       konsole to zuo
       • avatar
        Alladen
        0
        Ja poczekam z 2-3 lata jak wyjdzie trochę gier i konsola będzie w przystępnej cenie
        • avatar
         kamil112234
         0
         link do większego łobrozka by się przydał
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Analityk ze mnie żaden... a to wiedziałem od dawna.
          • avatar
           Michur
           0
           Ja nie takie rzeczy przewiduje i nikt mi za to nie płaci:) Jak zam życie to ci wielcy"analitycy" czytają komentarze na portalach takich jak ten by poznać trendy bo to przecież od nas maniaków, fanów technologi wszystko się zaczyna. Zresztą na benchmarku co chwile jest jakaś sonda której celem jest zbieranie danych dla Komputronika.
           • avatar
            hex3n
            0
            Potrzebni są do tego analitycy ?? To brzmi tak, jak bym przewidział że jutro wzejdzie słońce ;)