Procesory

Quad-Core słabo się sprzedają. Intel liczy, że sprzedaż wzrośnie jeszcze w tym roku.

przeczytasz w 1 min.

Flagowe procesory koncernu Intel - Core 2 Quad 65nm, Core 2 Quad 45nm Yorkfield i Core i7 Bloomfield 45nm to zaledwie 9% wszystkich produktów jakie firma sprzedała w 2008 roku

Intel ma nadzieję, że sytuacja ta zmieni się na lepsze w tym roku. W drugim kwartale 2009r liczy na zwiększenie ich udziału do 10% a wraz z pojawieniem się tańszej linii quadów - Lynnfield, opartych na Nehalemach - udział ma skoczyć do 12%.

W czwartym kwartale 2009 firma liczy już na 20-procentowy udział quadów w sprzedaży. Jednak w tej liczbie jest pewien chwyt marketingowy - Intel wliczać będzie do linii quad-core wszystkie procesory z rodziny Clarksdale a więc także... Dual-Core.

Faktyczny udział procesorów 4-rdzeniowych Intela w liczbie sprzedanych produktów wyniesie prawdopodobnie około 15%. Dla porównania procesory Pentium Dual-Core z serii E5000 i E6000 45nm to prawie 32% wszystkich procesorów wybieranych przez konsumentów.

Można przypuszczać, że jeśli firma Intel nie zmieni cen swych najwydajniejszych CPU, to może mieć coraz większe problemy ze znalezieniem nabywców dla nich. Konkurencyjne AMD oferuje kupującym zazwyczaj niższe ceny przy zbliżonej wydajności.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Obniżyli by trochę ceny;|
  • avatar
   Promilus
   0
   Spoko, za to X3 AMD sprzedają się jak ciepłe bułeczki, teraz dwurdzeniowce AMD tracą nabywców bo też oprócz cienkiej KUMY nic nowego nie ma. A gry powoli zaczynają korzystać z więcej niż 2 rdzeni - m.in. Lost Planet i GTA4.
   • avatar
    Kawabonga
    0
    "A gry powoli zaczynają korzystać z więcej niż 2 rdzeni - m.in. Lost Planet i GTA4." Lost Planet to przecież stara gierka a a GTA 4 nie działą prawidłowo na 3 rdzeniach AMD
    "Niestety, ale gra na trzyrdzeniowym procesorze AMD nie działa z taką płynnością na jaką wskazuje ilość FPSów uzyskana w teście czy pokazywana przez FRAPS’a. 25,9 FPS uzyskane przez X3 720 jest mniej płynne, niż 25,7 FPS na Core 2 Duo E8600 czy 25,1 FPS na Phenomie X4 9950! Tak jakby gra nie radziła sobie poprawnie z 3 rdzeniami. Próbując ocenić rzeczywiste wrażenie płynności możemy powiedzieć, że Phenom II X3 720 zapewnia porównywalny komfort rozgrywki do Core 2 Duo E7500 – czyli wg testu procesor około 20% wolniejszy."
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     bo po co kupować jakieś drogie nowe Quady , jak można kupić starego Q6600 o spokojnie wykręcić do 3.2Ghz i chodzi jak burza
     • avatar
      Szymon331
      0
      CO tu się dziwić panowie z Intela. Nie każdy potrzebuje 4-rdzeni bo nie każdy jest grafikiem, montażystą czy innym zaawansowanym użytkownikiem. Przeciętnemu użytkownikowi wystarczy mocny 2-rdzeniowy procesor. Jak w ilościach odpowiednich gry zaczną korzystać z wielu rdzenia a cały software nie pogardzi drugą parą rdzeni to wówczas można liczyć na wzrost sprzedaży.

      To tak jak wydanie karty pod DX11 zanim pojawią się nań pierwsze gry. Ułamek graczy kupi nową kartę dlatego że jest nowsza. Rynek uzupełnią ci którzy kupują "na przyszłość"
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       A moim zdaniem jakby Intel obniżył ceny Quadów od 30-50% to byłoby znacznie ciekawszą ofertą niż mają teraz.
       • avatar
        mgkiler
        0
        Moje wyniki w grze Lost Planet:


        4 rdzenie:

        Snow: 47fps
        Cave: 67fps

        3 rdzenie:

        Snow: 48fps
        Cave: 65fps

        2 rdzenie:

        Snow: 47fps
        Cave: 57fps

        1 rdzen:

        Snow: 47fps
        Cave: 37fps
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Obniżcie ceny to się będą lepiej sprzedawać. Dziękuje jak mam wydać na Q8200 700zł... kiedyś był Q6600 za 450zł to i sprzedaż była lepsza, a teraz wycofali Q6600, przez kryzys ceny procesorów wzrosły o 25% i kupić Quada się nie opłaca
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          >projectdarkstar

          ciekawe jak to zrobisz. Reklamy to jedno, a rzeczywistość to drugie.
          XP- wogóle nie potrafił docenić dwóch rdzeni,
          Vista- jest trochę lepiej, w momentach wymagających dużej mocy, ale to nie ideał. Dlatego liczę że Windows 7 będzie w pełni wspierał chociaż te 2 rdzeniowe.

          Poza tym.
          E6300@2,54ghz wystarcza do wszystkiego i wcale wolny nie jest. Oczywiście jeśli wchodzimy w branżę dekodowania video to cienko tu wychodzi, ale i quady core i7 dużo lepsze nie są. Liczę że wreszcie więcej aplikacji zacznie wspierać dekodowanie przez kartę, bo to nie jest nowy pomysł, nawet mój x1950 ma taką możliwość.

          A obsługa pc to wygląda mniej więcej tak:
          -wolne uruchamianie- bo hdd spowalnia
          -nie za wiele fps w grach, bo karta nie najnowsza
          -nie za szybkie przeglądanie internetu- bo ten też szybki nie jest

          sorry, nawet super i7 by tutaj nie pomógł, i myślę że dopóki SDD nie stanieją, to i nie ma sensu inwestować w lepsze procesory- ze starych da się wiele wykręcić; a jak nie to phenom X3 z odblokowanym 4 rdzeniem czyli wersja oszczędnościowa.


          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Skoro quady nie mają zastosowania dla przeciętnego użytkownika, ich cena jest wysoka a konkurencyjne procesory AMD są opłacalniejsze to co to się dziwić?
           Taniej, chłodniej i energooszczędniej - to zachęciłoby do kupna C2Q.