Aplikacje mobilne

Quickoffice: mobilny edytor dokumentów MS Office od Google za darmo

przeczytasz w 1 min.

Firma Google udostępniła za darmo pakiet Quickoffice dla systemów Android oraz iOS.

Quickoffice aplikacja

Wygląda na to, że Microsoft doczekał się poważnej konkurencji na polu mobilnych edytorów dokumentów. Firma Google udostępniła bowiem za darmo pakiet Quickoffice dla systemów Android oraz iOS.

Nie ulega wątpliwości, że aktualnie to właśnie Microsoft zajmuje pozycję lidera na polu edytorów dokumentów. Największy konkurent koncernu – Google – nie zamierza jednak poddawać się bez walki. Od jakiegoś czasu promuje swoją usługę Dokumenty, a teraz zamierza także poważnie namieszać na rynku mobilnym.

W czerwcu ubiegłego roku firma Google wykupiła Quickoffice – oprogramowanie umożliwiające tworzenie, otwieranie i edytowanie dokumentów pakietu Microsoft Office. Do tej pory, aby z niego w pełni korzystać, musieliśmy wykupić licencję, której cena została ustalona na 19,99 dolarów. Teraz jednak sytuacja ta uległa zmianie.

Firma Google udostępniła pakiet Quickoffice za darmo – zarówno w wersji przeznaczonej na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Co więcej – zgodnie z informacją na oficjalnym blogu – każdy, kto pobierze oprogramowanie do 26 września, otrzyma w prezencie dodatkowe 10 GB miejsca na Dysku Google na dwa lata.

Źródło: Neowin, Google Drive, Google Play

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jkbrenna
  1
  a czy bedzie mozna na nim dokumenty docx edytowac i potem zapisac...
  • avatar
   tanakov
   0
   a co z WP;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Przyznam ze z nieba mi spadła da informacja. Juz myślałem ze w iWork trzeba bedzie zainwestować.