Karty graficzne

Radeon HD 5770 prawdopodobnie w październiku

przeczytasz w 1 min.

AMD/ATI już niebawem, bo 22 lub 23 września 2009 roku (zależnie od regionu geograficznego) wprowadzi na rynek swoje karty graficzne oparte o układ RV870. Koncern nie zapomina jednak o mniej zasobnych w gotówkę użytkownikach i prawdopodobnie już w październiku, poszerzy swoją ofertę kart kompatybilnych z DirectX 11 o nowy model, oznaczony jako HD 5770. Karta oferować będzie wydajność, która uplasuje ją między akceleratorami wyposażonymi w GPU RV740 a RV770.

Cena nowej karty oscylować będzie w granicach 200 $. Wydajność, która będzie prawdopodobnie mniejsza niż w przypadku HD 4890 a może nawet HD 4870, czyni nową kartę AMD, po prostu drogą.

Aktualnie Radeona HD 4870 można dostać za 135 $, zaś HD 4890 za około 200 $. Czy w takim razie, wyższy numerek w oznaczeniu i kompatybilność z DirectX 11 jest warte większych pieniędzy, a tym samym niższej wydajności? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie.

źródło: Fudzilla

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Na razie nie wiadomo czy będzie mniej wydajna niż 4870/90 więc nie ma co spekulować. Po drugie, cena jest wyznaczona na dzień premiery więc z czasem znacznie spadnie ;]
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   ale to jest juz x7xx, wiec wydajnosc moze byc nizsza. To, ze jest nowa seria nie oznacza, ze kazda karta musi byc szybsza od tych ze starej serii. High end owszem, lecz 5770 bedzie przeciez mid-endem, oraz nowa konstrukcja wyposażona w obsluge dx11 i jedyna karta od ktorej musi byc szybszy jest 4770. A poza tym tak jak napisal treposlaw: starsze karty beda taniec.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Gdy Nvidia odpowie na nowe radki to ceny polecą w dół, na razie nie ma się co dziwić że AMD wysoko ceni swoje nowe karty.