Gry

Rak piersi na celownikach graczy Overwatch

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

W maju ogłoszona została akcja charytatywna. Gracze Overwatch byli zachęcani do zakupu wyjątkowej skórki, a zebrane w ten sposób pieniądze trafiły do fundacji zajmującej się walką z rakiem piersi.

12,7 miliona dolarów – tyle udało się zebrać graczom Overwatch na walkę z rakiem piersi. To doskonały przykład na to, jak dobrze akcje charytatywne mogą sprawdzać się w środowisku graczy.

Otóż niedawno w sprzedaży pojawiła się charytatywna skórka „Goździk dla Łaski” wraz z gadżetami, a zebrane w ten sposób pieniądze trafiły do specjalnego budżetu. Dzięki temu Blizzard mógł przekazać aż 12,7 miliona dolarów Fundacji Badań nad Rakiem Piersi, co było największą szybką darowizną w jej 25-letniej historii. 

Październik jest miesiącem świadomości raka piersi, z którym walczyć musi coraz więcej kobiet i mężczyzn, ale też coraz większej części z nich udaje się z nim wygrać. Pomagają w tym między innymi takie właśnie akcje. 

Dzięki tej poważnej darowiźnie Fundacja sfinansuje trzy programy. Po pierwsze będzie to inicjatywa skierowana na prewencję raka piersi. Celem jest stworzenie nowych narzędzi i testów pozwalających na poprawę diagnostyki. Inicjatywa pozwolić ma na „lepsze zrozumienie roli czynników dziedzicznych i przybliżyć nas do dokonania oceny ryzyka genetycznego populacji, co umożliwi udzielenie pomocy osobom, które znajdują się w grupie ryzyka, jeszcze zanim choroba zacznie się rozwijać”, czytamy w zapowiedzi.

Goździk Overwatch

Część pieniędzy pozwoli też w całości sfinansować fundusz dla konsorcjum badań translacyjnych nad rakiem piersi. Konkretnie jeszcze w tym roku rozpocząć będzie się mogło dzięki temu pięć takich testów klinicznych. Wreszcie, ufundowanych zostanie również 25 grantów na potrzeby badań w siedmiu różnych dziedzinach związanych z diagnostyką i leczeniem tego nowotworu.

„Raz jeszcze ośmieliliście się zamarzyć o lepszym świecie i pomogliście nam w misji walki z rakiem piersi. Bohaterowie! Dziękujemy, że odpowiedzieliście na wezwanie!” – dodaje Blizzard.

Źródło: Blizzard

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  PYTAM SIĘ A CO Z RAKIEM PROSTATY?

  W tym matriarchalnym świecie o mężczyznach się po prostu zapomina w wielu aspektach życia.

  Tak szczerze to jest masa kampanii przeciw rakowi piersi czy szyjki macicy i kobiety też są bardziej skłonne chodzić do lekarza/ginekologa.

  A faceci? moj stary poszedł by dopiero do lekarza jakby mial otwarte złamanie kości...

  W tym matriarchalnym świecie o mężczyznach się po prostu zapomina w wielu aspektach życia.
  8
 • avatar
  solasoft
  cukier zabija ludzi i daje energie dla raka.
  Ludzie ktorzy rezygnuja z cukry i prowadza diete sa w stanie wyzdrowiec i zabic raka wlasnie nie dajac mu cukru , rak bez cukru sam powoli umrze.
  Jedzenie jest glownym powodem w dzisiejszym czasie ktore zabija ludzi.
 • avatar
  dariosata
  Nikt nigdy nie pozwoli stworzyc skutecznego leku na raka, aidsa czy inne smiertelne choroby cywilizacyjne bo koncerny farmaceutyczne straca grube miliardy dolarow!
  Jedynie wymysla tabletki ktore po 30 sztuk w opakowaniu beda kosztowac kilka tysiecy dolarow i o jakies 10 lat przedluza zycie zeby jak najwiecej kasy doic na takim chorym!!!
  -2
 • avatar
  JanuszJestem
  Przeczytałem ledwie parę komentarzy... paru osób... a oczy mam jak pięciozłotówki z niedowierzania jak głupi są ludzie. Wierzą w teorie spiskowe, bo nie mają odpowiedniej wiedzy i umiejętności, żeby zrozumieć dany temat. Bo przecież na "chłopski rozum" można wytłumaczyć każde zagadnienie świata i jeszcze na dodatek będzie to poprawne tłumaczenie. Ręce już nawet nie opadają, bo już dawno opadły i odpadły.

  "Wygrzebałem dawno temu artykuł o grupie naukowców, którzy chcieli ogłosić wynalezienie lekarstwa na raka(Nie na każdego oczywiście) ale nie doszło to do skutku. Anonimowo jeden z nich zeznał, że zagrożono im, a jeden z nich nawet zniknął."

  @Sharimsejn (co najmniej 6 łapek w górę! za tę treść)
  I nie pomyślałeś, że może szukali bezczelnie finansowania i rozgłosu twierdząc, że coś mają i rozsiewając spiskową teorię. A jak nic z tego nie wyszło... a może i wyszło i zgarnęli od jakiegoś naiwniaka kasę... znikli bez śladu żeby nie ponieść konsekwencji? Ludzki mózg bardzo lubi informacje, które są zgodne z własnym światopoglądem. Kluczem jest mieć tego świadomość i nauczyć się kwestionować swój światopogląd i podchodzić sceptycznie do swoich racji, nawet jak znajdujesz dla nich potwierdzenie.