Gry

Rak piersi na celownikach graczy Overwatch

przeczytasz w 1 min.

W maju ogłoszona została akcja charytatywna. Gracze Overwatch byli zachęcani do zakupu wyjątkowej skórki, a zebrane w ten sposób pieniądze trafiły do fundacji zajmującej się walką z rakiem piersi.

12,7 miliona dolarów – tyle udało się zebrać graczom Overwatch na walkę z rakiem piersi. To doskonały przykład na to, jak dobrze akcje charytatywne mogą sprawdzać się w środowisku graczy.

Otóż niedawno w sprzedaży pojawiła się charytatywna skórka „Goździk dla Łaski” wraz z gadżetami, a zebrane w ten sposób pieniądze trafiły do specjalnego budżetu. Dzięki temu Blizzard mógł przekazać aż 12,7 miliona dolarów Fundacji Badań nad Rakiem Piersi, co było największą szybką darowizną w jej 25-letniej historii. 

Październik jest miesiącem świadomości raka piersi, z którym walczyć musi coraz więcej kobiet i mężczyzn, ale też coraz większej części z nich udaje się z nim wygrać. Pomagają w tym między innymi takie właśnie akcje. 

Dzięki tej poważnej darowiźnie Fundacja sfinansuje trzy programy. Po pierwsze będzie to inicjatywa skierowana na prewencję raka piersi. Celem jest stworzenie nowych narzędzi i testów pozwalających na poprawę diagnostyki. Inicjatywa pozwolić ma na „lepsze zrozumienie roli czynników dziedzicznych i przybliżyć nas do dokonania oceny ryzyka genetycznego populacji, co umożliwi udzielenie pomocy osobom, które znajdują się w grupie ryzyka, jeszcze zanim choroba zacznie się rozwijać”, czytamy w zapowiedzi.

Goździk Overwatch

Część pieniędzy pozwoli też w całości sfinansować fundusz dla konsorcjum badań translacyjnych nad rakiem piersi. Konkretnie jeszcze w tym roku rozpocząć będzie się mogło dzięki temu pięć takich testów klinicznych. Wreszcie, ufundowanych zostanie również 25 grantów na potrzeby badań w siedmiu różnych dziedzinach związanych z diagnostyką i leczeniem tego nowotworu.

„Raz jeszcze ośmieliliście się zamarzyć o lepszym świecie i pomogliście nam w misji walki z rakiem piersi. Bohaterowie! Dziękujemy, że odpowiedzieliście na wezwanie!” – dodaje Blizzard.

Źródło: Blizzard

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  8
  PYTAM SIĘ A CO Z RAKIEM PROSTATY?

  W tym matriarchalnym świecie o mężczyznach się po prostu zapomina w wielu aspektach życia.

  Tak szczerze to jest masa kampanii przeciw rakowi piersi czy szyjki macicy i kobiety też są bardziej skłonne chodzić do lekarza/ginekologa.

  A faceci? moj stary poszedł by dopiero do lekarza jakby mial otwarte złamanie kości...

  W tym matriarchalnym świecie o mężczyznach się po prostu zapomina w wielu aspektach życia.
  • avatar
   solasoft
   0
   cukier zabija ludzi i daje energie dla raka.
   Ludzie ktorzy rezygnuja z cukry i prowadza diete sa w stanie wyzdrowiec i zabic raka wlasnie nie dajac mu cukru , rak bez cukru sam powoli umrze.
   Jedzenie jest glownym powodem w dzisiejszym czasie ktore zabija ludzi.
   • avatar
    dariosata
    -2
    Nikt nigdy nie pozwoli stworzyc skutecznego leku na raka, aidsa czy inne smiertelne choroby cywilizacyjne bo koncerny farmaceutyczne straca grube miliardy dolarow!
    Jedynie wymysla tabletki ktore po 30 sztuk w opakowaniu beda kosztowac kilka tysiecy dolarow i o jakies 10 lat przedluza zycie zeby jak najwiecej kasy doic na takim chorym!!!
    • avatar
     JanuszJestem
     0
     Przeczytałem ledwie parę komentarzy... paru osób... a oczy mam jak pięciozłotówki z niedowierzania jak głupi są ludzie. Wierzą w teorie spiskowe, bo nie mają odpowiedniej wiedzy i umiejętności, żeby zrozumieć dany temat. Bo przecież na "chłopski rozum" można wytłumaczyć każde zagadnienie świata i jeszcze na dodatek będzie to poprawne tłumaczenie. Ręce już nawet nie opadają, bo już dawno opadły i odpadły.

     "Wygrzebałem dawno temu artykuł o grupie naukowców, którzy chcieli ogłosić wynalezienie lekarstwa na raka(Nie na każdego oczywiście) ale nie doszło to do skutku. Anonimowo jeden z nich zeznał, że zagrożono im, a jeden z nich nawet zniknął."

     @Sharimsejn (co najmniej 6 łapek w górę! za tę treść)
     I nie pomyślałeś, że może szukali bezczelnie finansowania i rozgłosu twierdząc, że coś mają i rozsiewając spiskową teorię. A jak nic z tego nie wyszło... a może i wyszło i zgarnęli od jakiegoś naiwniaka kasę... znikli bez śladu żeby nie ponieść konsekwencji? Ludzki mózg bardzo lubi informacje, które są zgodne z własnym światopoglądem. Kluczem jest mieć tego świadomość i nauczyć się kwestionować swój światopogląd i podchodzić sceptycznie do swoich racji, nawet jak znajdujesz dla nich potwierdzenie.