Internet

Google Chrome najpopularniejszą przeglądarką na świecie - raport StatCounter

przeczytasz w 2 min.

Według raportu analityków ze StatCounter przeglądarka Google Chrome zgarnęła już 42% rynku i jej najpopularniejszą przeglądarką na świecie.

google chrome najpopularniejsza przegladarka raport statcounter internet explorer mozilla firefox apple safari opera

Analitycy z firmy StatCounter jak co miesiąc opublikowali raport dotyczący udziału poszczególnych przeglądarek internetowych w globalnym rynku. Jak się okazuje w czerwcu po raz kolejny niekwestionowanym liderem okazała się być przeglądarka Google Chrome.

Przeglądarka internetowa Google Chrome jako jedyna w zaledwie kilka lat od swojego debiutu zdołała nawiązać równorzędną walkę z ówczesnym monopolistą w postaci przeglądarki Internet Explorer. Według wielu raportów Google Chrome pozycję lidera w na rynku przeglądarek zdobyła w połowie ubiegłego roku. Firma Google podczas minionej już konferencji I/O przekonywała, że z ich flagowej przeglądarki internetowej korzysta już ponad 750 milionów osób na całym świecie, z czego 300 mln osób z migrowało do Chrome w ciągu ostatniego roku.

statcounter statystyki przeglądarek czerwiec 2012 - 2013

Taki wynik przeglądarki Google Chrome przełożył się na osiągnięcie 42,68% udziału w globalnym rynku. Co ciekawe, jak zaznaczają eksperci wynik przeglądarki Chrome może być jeszcze lepszy. Ich zdaniem przeglądarka Internet Explorer, która odnotowała drugi w zestawieniu wynik z udziałem wynoszącym 25,44%, znajduje ogromne zastosowanie w... miejscach pracy.

Zdaniem ekspertów, analizując współczynnik udziału można zauważyć spadki popularności Internet Explorera w okresach wolnych od pracy, natomiast wzrosty w dni robocze. Jak się okazuje, na wspomnianych wahaniach IE korzystają zarówno Chrome jak i Safari, z których najczęściej korzysta się prywatnie.

statystyki przeglądarek czerwiec 2013

Na trzecim miejscu z niemalże niezmieniającym się od kilku miesięcy wynikiem pozostała przeglądarka Mozilla Firefox, której udało się zgromadzić około 20% udział w rynku. Taki wynik z pewnością cieszy, gdyż wydaje się, że fundacji udało się zażegnać kryzys objawiający się powolną tendencją spadkową, udział Firefoxa od kilku miesięcy dosłownie zatrzymał się w miejscu. Zdaniem ekspertów, jeżeli podobna tendencja zostanie utrzymana już niedługo to właśnie Mozilla stanie się drugą siłą w internecie, mimo wszystko z udziałem balansującym w granicach wspomnianych już 20%.

Na dalszych miejscach znalazły się przeglądarki Apple Safari z udziałem wynoszącym 8,39% oraz na ostatnim liczącym się miejscu przeglądarka Opera z udziałem 1,03%.

globalny udział przeglądarek czerwiec 2013 statcounter

Warto również dodać, że z raportów StatCounter wynika, że w Polsce najpopularniejszą przeglądarką internetową jest wciąż Mozilla Firefox, podobnie jak w Niemczech oraz w niektórych krajach afrykańskich.

Źródło: StatCounter, Neowin, TechSpot

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  malyedgar
  8
  Najpierw Google próbowało jak promować Firefoxa udalo sie, teraz na siłe wciskają szpiega chrome. Oblecha zero alternatywy. ..
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Chrome jest szybki, ale osobiście wolę Firefox-a za ilość dodatków.
   • avatar
    jacy4
    5
    Wszystkie przeglądarki próbują podrabiać chroma który według mnie jest niewygodny i zbyt uproszczony. Przez to muszę siedzieć na firefoxie 15 bo wszystkie nowsze wersje wprowadziły jakieś dziwne zmiany w wyglądzie i menadżerze pobierania.
    • avatar
     hex3n
     4
     To ciekawe że w Europie tylko my i Niemcy mamy świadomość z czego korzystamy....
     • avatar
      Hello
      3
      Google Chrome. Internet Explorer. Skype.
      Jak miło że używacie, Wielki Brat dziękuje prolom za samoinwiligację!
      • avatar
       -AKATSUKI-
       2
       Blad w Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na świcie - czerwcowy raport StatCounter Powinno byc na świecie
       • avatar
        Finear
        -2
        Chrome najlepszy

        Minimalistyczny wygląd
        Szybki
        I dostep do zakładek/konta google wszedzie (zwlaszcza na telefonie)
        • avatar
         Konto usunięte
         -3
         Chrome jest świetny i super szybki. Sam używam od dwóch lat i nie mam zamiaru wracać do firefoxa, który stoczył sie dawno.
         Przechodźcie z Opery do chrome, bo to jest już to samo i nie ma sensu siedzieć na tej niszowej przeglądarce. A to że szpieguje, to takie czasu. Ja nie mam nic do ukrycia i niech sobie NSA, patrzy no to co robię w sieci. Do ukrycia swoich czynów w sieci, mają islamscy terroryści, pedofile, zboczeńcy, mafia, hakerzy, złodzieje i to oni najbardziej szukają takich przeglądarek i programów aby nikt nie widział co robią!
         • avatar
          Konto usunięte
          -5
          IE 4EVER!!!!
          :D:D:D:D:D
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Najgorsze jest to, że wszelkim mafijnym organizacjom na świecie udało już się wmówić sporej rzeszy ludzi, że oni nie mają prawa do prywatności.Natomiast wszelkie korporacje/agencje rządowe MUSZĄ mieć tą samą prywatność której nam zabraniają.Ludzie to debile.
           Niemacie nic do ukrycia.No to krok po kroku już NIC nie będzie wasze i wszelkie rządy korporacje sobie uzurpują prawo do zarządzania wami w coraz większej mikro skali.
           Ciekawe ile z tych "niemam nic do ukrycia" jest zadowolonych przykładowo z faktu że skarbówka będzie teraz mogła wchodzić do domów.Spowiadaj się z faktu że nie jesteś wielbłądem.Dramat.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            wole firefoxa (Mam go nawet na telefonie)
            Firefox jest powolny !
            to było kiedys teraz jest o wiele szybszy.
            teraz z chromem to sie różnią szybkością w mikrosekundach

            Witaj!

            Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
            Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

            Połącz konto już teraz.

            Zaloguj przez 1Login