• benchmark.pl
 • Gry
 • Ruszyły otwarte beta testy komunikatora dla graczy Razer Comms
Gry

Ruszyły otwarte beta testy komunikatora dla graczy Razer Comms

przeczytasz w 1 min.

Ogromne zainteresowanie graczy skłoniło Razera do udostępnienia darmowej wersji beta uniwersalnego komunikatora Razer Comms.

Razer Comms komunikator

Razer coraz więcej mówi o swoim nowym produkcie dla graczy. Tym razem nie jest to jednak sprzęt, a aplikacja Razer Comms, czyli zintegrowany system komunikacji dla graczy.

Razer Comms rozpoczęło życie jako wewnętrzny projekt i początkowo nie planowano jego szczególnie dużego rozwoju. Po udostępnieniu aplikacji do zamkniętych testów, gracze z całego świata wyrazili jednak ogromne zainteresowanie, w związku z czym Razer Comms został włączony do oficjalnego portfolio firmy. Szybko też powstał specjalny zespół programistów pracującym nad rozwojem komunikatora.

Wedle zapowiedzi producenta, Razer Comms wykorzystuje skomplikowane algorytmy audio i superszybką infrastrukturę serwerów do zapewnienia precyzyjnej i pozbawionej zakłóceń komunikacji bez opóźnień i przerw. Aplikacja oferuje też kilka zaawansowanych funkcji, między innymi redukcję szumów i echa.

Teraz producent uruchomił otwartą betę aplikacji, a więc każdy może sprawdzić, czy rzeczywiście jest ona aż tak dobra.

„Jako gracz czuję się znużony nieustannym przełączaniem między różnymi programami kiedy gram i jednocześnie chcę porozmawiać ze znajomymi i przyjaciółmi. Dzięki Razer Comms ta udręka wreszcie się zakończy. Łącząc ze sobą graczy z całego świata dzięki uniwersalnej aplikacji dostępnej całkowicie za darmo, Razer Comms jest naszym sposobem na odwdzięczenie się społeczności naszych fanów za wspaniałe wsparcie, jakiego nam udzielają.” – Min-Liang Tan, współzałożyciel, CEO i dyrektor kreatywny Razer


Razer zachęca wszystkich użytkowników do przesyłania uwag, które pomogą usprawnić Razer Comms i zaimplementować do komunikatora nowe funkcje. Więcej informacji, w tym samą aplikację znaleźć można oczywiście na stronie producenta.

Źródło: Razer, razerzone

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wemberr
  2
  Jak dla mnie całkiem ciekawa propozycja. Oczywiście jeżeli nie będzie płatna
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   W dobie kiedy większość gier sprzedawana jest w systemie sprzedaży internetowej pokroju Origin czy STEAM, które sama udostępniają swojego rodzaju komunikatory, zastanawiam się nad sensem powstania Razer Comms?
   Grając dla przykładu w BF3 posługuję się TS'em lub Skype'm lub ostatecznie PO ZAKOŃCZENIU ROZGRYWKI wspomniany wbudowanym komunikatorem Origin / Battlelog...
   Comms przypomina raczej GG / AQQ - nie wyobrażam sobie, abym miał podczas rozgrywki online klepać w klawisze w osobnym komunikatorze.
   No ale może to tylko ja...
   • avatar
    Finear
    2
    mumble>all
    • avatar
     szramabdg
     1
     Razer szybko się obudził i robią 2gie xfire, które jest na rynku już ładne pare lat, a nie oferuje nic nowego.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Przetestowałem. Jakość dźwięku o dziwo lepsza niż na TS3, niestety dźwięk przesyłany jest cały czas jeśli nie wybierze się opcji push to talk (szumy etc. są zależne od mikrofonu - na np. nowych mikrofonach Plantrona nie ma ich wcale). Brakuje opcji aktywacji głosem przy ustawianej głośności. Na dodatek overlay w grach mało kiedy działa tak jak powinien. Być może jak naprawią te 2 aspekty to sprawdzę jeszcze raz ten program.
      • avatar
       ADiS_
       -1
       Komunikatorów mamy dużo do wyboru, aczkolwiek dobrze że Razer zrobi coś co ładnie wygląda, a jednocześnie będzie dobrze działać.
       Plusem dla TS'a jest teraz to, że mamy go na iOS oraz Androida.

       Mój ranking wygląda następująco:
       TS3 > Skype > Mumble > TS2 > Ventrilo

       Fajnie jeżeli Razera będę mógł postawić na 1. miejscu ;)
       • avatar
        Flynn
        0
        Nie jest to raczej konkurencja dla TS3... Wiele osób nawet o firmie Razer nie słyszała. Ładny, cukierkowy wygląd i mniejsze możliwości konfiguracji (które w TS3 są ograniczone tylko wyobraźnią admina), plus to, że na pewno nie będzie to w 100% darmowe zmuszają mnie do wniosku, że będzie to niewypał.