Ciekawostki

Razer wyprodukuje maseczki, Tesla - respiratory (jeśli będzie trzeba)

przeczytasz w 2 min.

Cały świat walczy z koronawirusem. Niestety brakuje mu broni. Cenieni gracze z branży technologicznej zadeklarowali wsparcie w tej kwestii.

Razer kontra koronawirus. Będzie produkować maseczki chirurgiczne

Razer kojarzy się z klawiaturami, myszkami, padami czy słuchawkami dla graczy. Kilka ostatnich dni – jak przekazał jego dyrektor generalny, Min-Liang Tan – upłynęło jednak producentowi na przekształceniu kilku zakładów w taki sposób, by z tamtejszych linii mogły schodzić nie gamingowe peryferia, lecz maseczki chirurgiczne. Ich braki zgłaszają medycy i organizacje z całego świata i to ich właśnie potrzeba teraz znacznie bardziej niż nowego sprzętu do zabawy. 

Amerykański producent zapowiedział, że jest gotowy wyprodukować i dostarczyć medykom nawet milion maseczek. Pierwsza partia lada chwila trafi do Singapuru, gdzie Razer ma jedną ze swoich siedzib, kolejne będą wysyłane tam, gdzie potrzeba ich najbardziej. – „Jesteśmy zaangażowani i poświęcimy czas, zasoby oraz umiejętności na walkę z COVID-19” – napisał Min-Liang Tan na Twitterze. 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że niedawno Sharp przekształcił fabrykę telewizorów w zakład produkujący maseczki – powód jest oczywiście ten sam.

...A potrzebne szpitalom respiratory mogą dostarczyć producenci aut

Niestety brakuje nie tylko maseczek czy fartuchów. Olbrzymim problemem jest też niewystarczająca liczba respiratorów. Choć Elon Musk uważa, że panika jest przesadzona i ostatecznie to ona może wyrządzić więcej szkody niż sam koronawirus, to już teraz zadeklarował, że w razie potrzeby jest gotowy podjąć odpowiednie decyzje. 

Te odpowiednie decyzje to rozpoczęcie produkcji respiratorów, których wkrótce może być zdecydowanie za mało, jeśli liczba pacjentów będzie dynamicznie rosnąć. Musk przekonuje, że zrobi to, jeśli będzie potrzeba i zapewnia, że takie przekształcenie fabryki nie będzie szczególnie trudne.

Z informacji opublikowanych przez Reuters wynika, że nie tylko Tesla byłaby gotowa produkować respiratory, ale też Ford czy General Motors. 

Źródło: Engadget, Reuters, Digital Trends, informacja własna

Czytaj dalej o koronawirusie: 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MaNiAc
  7
  I bardzo dobrze że 'duży' jak możne pomóc to pomoże, oczywiście jeśli ceny nie będą z 'półki Apple'
  • avatar
   nilhus
   1
   Maseczki od Razera. Hmm, ciekawe na ile je wycenią.
   • avatar
    Torrentowy Pirat
    -8
    Bęnczmark darujcie już sobie tą koronę. Tu się wchodzi, żeby zapomnieć o problemach, a nie i u was infekować się toksycznymi i negatywnymi emocjami.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     akcja niby słuszna, ale tak naprawdę są potrzebne maski pełno-twarzowe dla personelu medycznego, aby medycy nie wypadli na kwarantannę bo nie będzie komu leczyć.

     btw. dobre by były maski takie jak w avatarze :) ale kto je zrobi ?????? one już dawno powinny być na składzie.