Bezpieczeństwo

Razer zarażał trojanem!

przeczytasz w 1 min.

Sterowniki udostępniane na stronie producenta były zainfekowane.

Firma TrendMicro informuje o znalezieniu niebezpiecznego kodu w sterownikach rozprowadzanych przez znaną firmę Razer na jej oficjalnej stronie. Sterowniki były rozprowadzane wraz z trojanem, który to po zainstalowaniu umieszczał groźnego i trudno wykrywalnego robaka - WORM.ASPXOR.AB - w folderach systemowych.

Jak twierdz TrendMicro robak jest wyjątkowo niebezpieczny, gdyż tylko siedmiu producentów oprogramowania antywirusowego zapewnia odpowiednie programy mogące wykryć szkodnika.

Razer na ową informację zareagował natychmiastowym zamknięciem swojego działu dotyczącego oprogramowania informując również o oprogramowaniu zdolnym wykryć szkodnika. Zalecane przez Razera programy tj. AVG 8.5, Avira Antyvirus, Trend Micro Housecall oraz Avast Antivirus są w stanie wykryć złośliwe oprogramowanie, a każdy kto od 19 września pobierał ze strony producenta jakiekolwiek sterowniki powinien natychmiast przeskanować swoje dyski.

Źródło: TrendMicro

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  o m g.. dobrze, że nie mam nic od razera
  • avatar
   wormadam
   0
   wszędzie niebezpiecznie :\
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Dobrze, że mam Avasta ;-)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     dobrze ze mam linuxa :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Dobrze że nic nie mam :)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       zalecać wirusa na wirusy? (czyt.: avast) nie, dziękuję...
       • avatar
        reaktywator
        0
        Już odrazu "dobrze niemam razer'a " ale macie inne i nie wiecie czy też niemają robli ~~(*|*)~~ razerowi nalezy się szacun bo natychmiast zamknął download. A tym co sobie pomyśla że fanboy razera pisze, to się pomiliście bo niemam żadnego produktu razera ale mam zamiar zainwestować w niedalekiej przyszłości w tą firmę, robią naprawdę niezłe cacka. I to tyle heh.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         etam to ze przypadkiem jakiejś firmie coś się przyplącze to nie rozdmuchujcie aż nad to. Nie ma sensu nie ma ludzi nie omylnych powinniście mieć ograniczone zaufanie i do ludzi i do okienek na kompie. Ja mam kaspersky internet security i nie ze mu ufam ale ułatwia sprawę. Co prawda nie mój ale ja z niego korzystam bo ta osoba co powinna ma za słabego kompa a nawet ostatnio słyszałem ze jej padł. Działa/ma wsparcie wielordzeniowości co z innymi miałem problem z tym faktem w trakcie testów i jest w miarę bezpieczny. Statystyki mówią za siebie.
         Zasada pierwsza Ograniczone zaufanie powinna być na 1 miejscu;)

         pst.. nie mam z nic tej firmy
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Razer ma świetny sprzęt chociaż ostatnio troszkę drogi :( Każda firma jest teraz w zasadzie narażona na tego typu przypadki. Coraz więcej szkodników w sieci i coraz łatwiej się naciąć