Gry komputerowe

Resident Evil 2 Remake zabezpieczony przez Denuvo

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
10 komentarzy Dyskutuj z nami

Trudno mówić o zaskoczeniu, ponieważ akurat temu producentowi jest z tym rozwiązaniem po drodze, a w kontekście Resident Evil 2 Remake spekulowano o nim już od dłuższego czasu.

Patrząc na wyniki sondy zamieszczonej przy okazji omawiania najciekawszych premier gier w styczniu łatwo dojść do wniosku, że wielu z Was czeka na Resident Evil 2 Remake. Najnowsze informacje nie muszą spotkać się z ciepłym przyjęciem.

Capcom zdecydował się bowiem na zaimplementowanie w komputerowej wersji gry zabezpieczeń antypirackich Denuvo. Trudno mówić o zaskoczeniu, ponieważ akurat temu producentowi jest z tym rozwiązaniem po drodze, a w kontekście Resident Evil 2 Remake spekulowano o nim już od dłuższego czasu. Najwięcej kontrowersji budzi tu oczywiście wpływ Denuvo na wydajność, co potwierdzały materiały przygotowywane w oparciu o inne produkcje.

Premiera Resident Evil 2 Remake już 25 stycznia. Gra trafi nie tylko na PC, ale również na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Jeśli chodzi natomiast o Denuvo, to zabezpieczeń tych można spodziewać się również w innej z nadchodzących produkcji studia Capcom, a mianowicie Devil May Cry 5.

Źródło: steam

Komentarze

10
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jeszcze sie okaże że korytarzowa gra zamuli 8 rdzeniowy procesor
 • avatar
  Chyba zgwałcony przez denuvo. To zabezpieczenie tylko i wyłącznie szkodzi użytkownikom.
 • avatar
  ojezu i po co to dodają? :/
 • avatar
  CPY już się tym zajmie... Obstawiam 1-2 dni i to ścierwo (denuvo) padnie xD
 • avatar
  Straszne jak ten zombie na zdjeciu. Znowu powod do g.wnoburzy. Jest to okropny problem, zwlaszcza w dobie komputerów z 4-6-8 rdzeniami, dyskami SSD i gigabajtami RAMu.
  Bola d.py bo trzeba zaplacic za gre.
  Nawet jesli wytrzyma kilka dni to Capcomowi sie oplaca.
  Albo kupujesz albo czekasz na zlamanie.
  Niestety prawda jest taka że niezależnie od ceny pirat i tak sciagnie zamiast kupic. Na dwa dni przed wigilia widzialem w mojej grupie na fb idiotę ktory szukal linka do Assassin's Creed Black Flag na PC. Zostal doszczetnie zjechany przez innych i dostal linka grzie moze kupic kod na uplay za £1.00.
  Pirat to stan umyslu i tyle.
  -2
 • avatar
  I tak będzie w dniu premiery na Alledrogo za 12zł w wersji Steam na współdzielone konto. Także ten... tego nawet Denuvo nie przeskoczy.