Projektory

Restauracja z menu wyświetlanym na talerzu

przeczytasz w 1 min.

Komputer zamiast kelnera

Nowinki technologiczne z coraz większą odwagą wdzierają się w nasze codzienne życie. Osoby otwarte na nowoczesne urządzenia często włączają do oferowanych przez siebie usług nowe, interesujące rozwiązania. Dwójka Brytyjczyków postanowiła uatrakcyjnić klientom stołowanie się w ich restauracji przez wirtualizację menu.

Każdy, kto przyjdzie zjeść w opisywanym lokalu, na swoim stole zamiast papierowego jadłospisu zobaczy touchpada i wyświetlany z umieszczonego na suficie projektora obraz. Całość sterowana komputerowo pozwala nie tylko na zamówienie wybranego posiłku z listy. Możliwa jest zmiana "tapety" blatu i zabicie czasu w oczekiwaniu na danie. Umożliwiają to zarówno gry, jak i narzędzia pozwalające między innymi sprawdzić co ciekawego dzieje się w najbliższej okolicy. 

Restauracja z potrawami wyświetlanymi na talerzach

Jeśli zdjęcie nie jest wystarczająco przekonujące warto zobaczyć jak wygląda restauracja z obrazami wyświetlanymi na stołach i talerzach.

Jeżeli natomiast zniecierpliwionego klienta zastanawia dlaczego jego jedzenie jest tak długo przygotowywane, może przełączyć widok na kamerę zainstalowaną w kuchni. Dzięki temu możliwe jest proste sprawdzenie co i jak robi kucharz. Gdy zaś ciężko jest się zdecydować na wybór potrawy, pomóc może jej graficzne przedstawienie na leżącym talerzu.

Chociaż pomysł nie zachwyca high-endowym wykończeniem (bardziej intuicyjne i "na czasie" były panele dotykowe), jest co najmniej wart uwagi. Możliwość grania w oczekiwaniu na posiłek jest co najmniej kusząca. Także wizualizacja dania jest niezwykłym udogodnieniem, zwłaszcza dla obcokrajowców nie mogących rozpoznać pozycji w menu. No i największy plus - skończy się oczekiwanie na kelnera.
 

Więcej o nowych technologiach:

Źródło: BBC News

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chiny_X
  1
  Niestety dopadła mnie cenzura internetu
  • avatar
   scooby
   0
   Moze jeszcze by dodac pewne funkcje:
   Jeżeli natomiast klient szuka toalety, może przełączyć widok na GPS a nastepnie na kamery zainstalowane w toalecie.

   • avatar
    Chiny_X
    0
    Niestety dopadła mnie cenzura internetu
    • avatar
     jarekzon
     0
     Niezła sprawa :).
     • avatar
      phillosoff
      0
      To się nazywa rozwój technologii wirtualnych, idziesz do restauracji popatrzeć na dania wyświetlane na talerzach zamiast je jeść ;)
      • avatar
       Gothar
       0
       Ostatnio byłem po długim czasie w Heliosie (kino) ze względu że nie grali nic ciekawego to skusiłem się z żoną na Zmierzch (padaka z flakami żałuje że poszliśmy), ale mniejsza o to. W głównym holu na podłodze był wyświetlany obraz, co pare minut zmieniał sie wyświetlane były promocje, nowości i zapowiedzi i co najważniejsze jak w tej restauracji projektor był podwieszony do sufitu i reagował na przechodzących ludzi efektami wizualnymi czy dźwiękowymi jednocześnie. Powiem wam rewelacja nawet była plansza do gry w piłkę! Istny szał. Każdy ruch był śledzony i odpowiednio interpretowany. Restauracja w której stół zamienia sie w danie jest trafiony w 100% z tym że potrzeba jest indywidualnego śledzenia dla kadego z miejsc przy stole i wyboru.
       Winszuje idealnego pomysłu.