Gry

RiME brzmi jak urzekająca przygodówka (i ma wydawcę)

przeczytasz w 1 min.

Mimo że Sony się wycofało, poznamy urzekającą opowieść o młodym rozbitku.

O intrygującej przygodówce, jaką jest RiME po raz pierwszy usłyszeliśmy trzy lata temu. Początkowo grę miała wydać firma Sony, ale zrezygnowała. Na szczęście tytuł nie zginął i znalazł nowych wydawców – są nimi Grey Box i Six Foot.

RiME to urzekająca opowieść o młodym chłopcu, klimatem przypominająca opowieści na dobranoc z dzieciństwa. Nasz bohater budzi się na brzegu tajemniczej wyspy, zwiedza ruiny zapomnianych cywilizacji i odkrywa sekrety nieznanego wcześniej świata. Większość czasu spędzimy na eksploracji i rozwiązywaniu zagadek logicznych. A wszystko to w fantastycznej oprawie audiowizualnej.

Niestety ukazanie się tej gry na rynku stanęło pod znakiem zapytania. Na szczęście jednak odnaleźli się wydawcy. – „Jesteśmy podekscytowani tym, że nasi partnerzy – Grey Box i Six Foot - są tak samo jak my oddani wizji przełożenia tak bardzo osobistego projektu na rzeczywistość" – powiedział Raúl Rubio Munárriz ze studia Tequila Works.

Kiedy można się spodziewać premiery? W przyszłym roku. Początkowo gra powstawała na PlayStation 4 i PS Vita, ale niewykluczone, że trafi też na inne platformy.

Źródło: Grey Box

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!