• benchmark.pl
  • Gry
  • Road 96 już niedługo pojawi się na konsolach – znamy datę premiery
Gry

Road 96 już niedługo pojawi się na konsolach – znamy datę premiery

przeczytasz w 1 min.

Road 96 to gra przygodowa, zaprojektowana przez studio Digixart i do tej pory dostępna jedynie na PC oraz Nintendo Switch. Twórcy mają dobrą wiadomość dla tych, którzy chcieliby sprawdzić ten tytuł w klimacie political-fiction na konsolach PS i Xbox.

Road 96 to gra, której projekt był inspirowany filmami popularnych reżyserów, takich jak Quentin Tarantino, bracia Coen czy Bong Joon-ho. Została wydana w połowie 2021 roku, otrzymała szereg nagród, nominacji oraz pozytywnych recenzji. To z pewnością produkcja, która odniosła pewien sukces i warto w nią zagrać.

Z tweeta opublikowanego przez twórców wynika, że gra pojawi się 14 kwietnia, czyli za niecały miesiąc, na PS4 oraz Xbox Series X/S.

Co warto wiedzieć o grze?

Pokrótce Road 96 to gra, w której duży nacisk kładzie się na wybory gracza oraz jego konsekwencje. Akcja toczy się w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku – przenosimy się do autorytarnego państwa Petria, w którym rządzi prezydent Tyrak. Wcielamy się w rolę nastolatki, która próbuje się z niego uwolnić.

Podczas tej ryzykownej wyprawy na granicę spotkasz niesamowite postaci i odkryjesz ich przeplatające się historie oraz sekrety, w nieustannie ewoluującej przygodzie

Warto dodać jeszcze, że gra ma klimatyczną ścieżkę dźwiękową, wypełnioną hitami z lat 90. Jeśli chcecie poczytać więcej o tym tytule, sprawdźcie naszą recenzję Road 96.

Graliście już w Road 96 na PC lub Switchu? Jak wrażenia?

Źródło: twitter, steam

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!