Nauka

Tak robot robi salto w tył

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowy film od Boston Dynamics pozwala spojrzeć na robota Atlas, który nie ma większych problemów z tym, by wykonać salto w tył.

Ostatnio mogliśmy zobaczyć, jak płynne są ruchy robota SpotMini, a teraz inżynierowie z firmy Boston Dynamics chwalą się postępami, jakich dokonali w zdecydowanie większej konstrukcji o nazwie Atlas. To robi wrażenie!

Już poprzedni Atlas (z początku 2016 roku) mógł się podobać. 80-kilogramowy humanoid zachwycał tym, jak radził sobie z utrzymywaniem równowagi wewnątrz pomieszczeń i w plenerze czy też z podnoszeniem i przenoszeniem przedmiotów. Teraz stał się w dodatku niezwykle zwinny.

Nowy Atlas niemal do perfekcji opanował wchodzenie na stopnie i skakanie pomiędzy nimi, nie ma najmniejszych problemów z obrotami nawet o 180 stopni, a jakby tego wszystkiego było mało, potrafi… wykonać salto w tył. Zresztą zobaczcie sami:

Po takim pokazie chyba nikt już nie zaprzeczy, że Boston Dynamics to zespół bardzo uzdolnionych inżynierów. Dobrze, że znaleźli oni kogoś, kto wierzy w ich umiejętności, a tak bez wątpienia jest w przypadku firmy SoftBank.

Źródło: Boston Dynamics

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bartoliniog
  trzeba kurcze przyznać, że to... robi wrażenie
  19
 • avatar
  Warmonger
  Skubany... sam się muszę nauczyć :v
  11
 • avatar
  yamata
  Trochę to przerażające. Ostatnio widziaełm go jeszcze na "sznurkach". Co innego oglądać Terminatora na filmie SF, a co innego w realu... Brrr... ;)
 • avatar
  Michał 06
  Robot umie salto z miejsca a ja nie, ale wstyd !
 • avatar
  ElFi_
  Google popełniło duży błąd przez swoją pazerność. Te roboty nie są budowane po to aby zaraz przynosić zysk. Tu chodzi o rozwijanie technik robo-autonimicznych i ich patentowanie. W bliższej lub dalszej przyszłości takie roboty to będzie codzienność i wiele firm będzie je produkować, a kto będzie kosił kasę za patenty nic (wtedy) nie robiąc?
 • avatar
  dariozs
  Robot inteligentny czy nie ma być katolicki!!!
  -2