Klawiatury

Roccat Horde AIMO to gamingowa „membranówka” wyższej klasy

przeczytasz w 1 min.

Firma Roccat stara się udowodnić, że klawiatura gamingowa nie musi być mechaniczna. Jej argumentem jest zaś model Horde AIMO. Jakimi konkretnie cechami ma on sobie zaskarbić sympatię użytkowników?

Wiele osób wychodzi z założenia, że dobra klawiatura do gier musi być mechaniczna, ale producenci coraz częściej starają się udowadniać, że „membranówka” może być nie gorszym rozwiązaniem. Jednym z nich jest Roccat, który przygotował model Horde AIMO.

W jaki sposób takie urządzenie ma być w stanie rywalizować z „mechanikiem”? Między innymi dzięki klawiszom Membranical, które producent nazywa kompromisem. Ten ma się objawiać się wysoką wytrzymałością i szybkością odczytu (dzięki punktowi aktywacji w połowie drogi), a zarazem cichą i „miękką” pracą.

Roccat Horde AIMO klawiatura

Czym jeszcze chwali się producent? Między innymi średnim profilem (który ma się równie dobrze sprawdzać podczas grania, jak i pisania), wyspową konstrukcją, odłączaną podpórką, pięcioma przyciskami makr po lewej stronie, przyciskami multimedialnymi i wielofunkcyjnym pokrętłem u góry oraz wielostrefowym podświetleniem RGBA (tym samym, co w myszce Kone AIMO), które „w czasie rzeczywistym reaguje na działania gracza”.

„Wraz z Horde AIMO oferujemy fanom tradycyjnych klawiatur najlepsze możliwe, dostępne na rynku rozwiązanie. Nie ma żadnych innych urządzeń, które gwarantują taką precyzję przy jednoczesnej miękkości i tak zaawansowanych możliwościach konfiguracji. Horde AIMO jest jedyne w swoim rodzaju” – powiedziała René Korte, dyrektor generalna firmy Roccat.

Za te wszystkie dodatki trzeba jednak sporo zapłacić. Klawiatura Roccat Horde AIMO została bowiem wyceniona na 399 złotych.

Źródło: Roccat

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  6
  Jakby dali to za 249zł to jeszcze ok, ale 400 to już prawdziwego mechanika można szukac.. no ale dla graczy
  • avatar
   hideo
   1
   narobiło się tych marek od gamingu...
   • avatar
    MrAve
    0
    Brzydkie te wszystkie klawiatury dla graczy jak jasna cholera. Ja czekam na jedyną sensowną klawiaturę tego typu, czyli Tesoro GRAM XS.
    Całą resztę mechanicznych klocków zostawiam dla nastolatków.
    • avatar
     lothar
     0
     Miałem kiedyś membranówkę "gamingową" Razera
     g...o nie z tej ziemi
     Tylko mechaniczne
     • avatar
      kubas246
      -1
      Ktoś tam na głowę upadł ? :D przecież w tej cenie są już bardso dobre mechaniki (CM Pro L z białym podświetleniem).
      • avatar
       tjindy
       -1
       Najlepszą klawiaturkę to miała A1000. Dzisiejsze klawisze to przerost formy nad treścią :)
       • avatar
        simon5555
        -1
        Jak kupiłem swój pierwszy komp w '99 roku, to moja klawiatura mechaniczna Samsunga kosztowała 25zł. Była bardzo ciężka, przez co nie ślizgała się nawet po extra wypolerowanym blacie. Wymiatałem nią w battle.necie przez 7 lat. Następnie zmieniłem na membramówkę, za którą zapłaciłem 18zł w promocji.

        Pozdro pokolenie Z :)
        • avatar
         Wasek
         -2
         A ja właśnie szukałem membranowej klawiatury 'dla graczy' czyli po prostu z funkcją anti-ghosting i dużym enterem. Bardzo nie lubię głośnych klawiatur i bardzo cenię swoją klawiaturę (Logitech K800), której chyba bym nigdy nie wymienił gdyby nie to, że nie ma tej funkcji..
         • avatar
          korki45
          0
          Za 250 kupiłem świetną klawiaturę Roccat Ryos TKL, więc oferta z du...