Technologie i Firma

Są chęci, ale są też problemy - Big Data w firmach

przeczytasz w 1 min.

Firmy bardzo chętnie wdrażają systemy do analizy Big Data, ale rzadko potrafią wykorzystać drzemiący w tym rozwiązaniu potencjał.

O tym, że bez wdrażania systemów Big Data korporacje mogą nie przetrwać, powiedziano i napisano już wiele. Optymistyczny wydaje się więc wniosek z badania Dimensional Research, że już ponad 3 na 4 firmy zdecydowały się na wprowadzenie narzędzi do analizy dużych zbiorów danych cyfrowych. Niestety to pozytywna wiadomość w gąszczu nieco bardziej negatywnych.

Okazuje się bowiem, że skuteczna implementacja takich narzędzi sprawia często spore problemy zespołom IT. Tylko 2 na 100 inżynierów przyznaje, że nie mierzy się z żadnymi wyzwaniami w tym zakresie, a 45 proc. z nich jasno wskazuje, że nie jest w stanie zaspokoić potrzeb i oczekiwań firmy. Jednocześnie 87 proc. respondentów było w badaniu pewnych swoich możliwości i umiejętności z tej dziedziny.

Oczywiście nie można się dziwić, bo zdecydowanie nie jest to łatwy proces. Jak tłumaczy Piotr Prajsnar z Cloud Technologies, „dopiero gdy połączymy w ramach jednego systemu wszystkie dane generowane wewnątrz przedsiębiorstwa z aktualnymi cyfrowymi informacjami pochodzącymi z zewnętrznych źródeł, możemy uzyskać pełny, 360-stopniowy obraz firmy oraz klienta. Następnie analiza i zrozumienie wielkich zbiorów danych są kluczem do optymalizacji procesów biznesowych”.

Nikt nie musi znać się na wszystkim. Pewnym rozwiązaniem w przypadku kłopotów z samodzielnym wdrożeniem narzędzi do analizy dużych zbiorów danych może być skorzystanie z usługi BDaaS (Big Data jako usługa), których rynek rosnąć ma do 2020 roku nawet o 30 proc. rocznie. O tym trendzie pisaliśmy już wcześniej.

Źródło: Cloud Technologies. Foto: Negative Space/Pexels

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login