Ciekawostki

Samsung zainwestuje 1,5 biliona (!) złotych. W co celuje?

przeczytasz w 1 min.

Samsung zapowiedział największy plan inwestycyjny w swojej historii. Ma poważne plany związane z rozwojem nowych technologii.

Olbrzymie inwestycje Samsunga. Co planuje?

Samsung kojarzy się przede wszystkim ze smartfonami i telewizorami. Nie od dziś jednak celuje wyżej – poza granice szeroko rozumianej elektroniki użytkowej. W najbliższych latach zamierza mocno koncentrować się na półprzewodnikach, biotechnologii i sztucznej inteligencji. Aby napędzać rozwój w tych sektorach do 2026 roku zainwestuje 450 bilionów wonów, czyli 356 miliardów dolarów albo – na nasze – 1,5 biliona złotych. Liczbowo wygląda to tak: 1 500 000 000 000 zł. 

Nigdy wcześniej ten południowokoreański gigant nie przedstawił tak dużego zobowiązania inwestycyjnego. To też o 30% więcej niż firma zainwestowała w siebie w ciągu ostatnich pięciu lat. 

Jak Samsung zamierza wykorzystać te pieniądze? 

Według The Korea Herald pieniądze pozwolą na usprawnienie procesu projektowa i produkcji czipów, w tym: rozpoczęcia produkcji czipów 3 nm. Koreańczycy intensywnie mają również pracować na zaawansowanymi czipami dla superkomputerów, robotów i sztucznej inteligencji. W tę ostatnią także wpompowane zostaną olbrzymie sumy, podobnie jak w biotechnologię. Ostatnim punktem na liście jest natomiast rozwój sieci 6G, która w pewnym momencie zastąpi 5G. 

Aby to wszystko było możliwe Samsung nie tylko zainwestuje pieniądze w rozwój technologii, ale też stworzy wiele nowych miejsc pracy. Tylko wewnątrz jego spółek zatrudnienie znaleźć ma kolejne 80 tysięcy osób. Kolejne setki tysięcy zostaną zatrudnione u jego partnerów. 

Źródło: Samsung, Reuters, Engadget, The Korea Herald

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  8
  Myślałem, że w ekologię xD

  (pozdro brak ładowarek to telefonów za 7000PLN i zwykłe zamiast szybkich do telefonów za 2000PLN)
  • avatar
   Niemen_Crystal
   1
   Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
   niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)
   • avatar
    piomiq
    -1
    a w dolarach (bo bieżącym kursi) będzie to 348 643 493 005,5108
    • avatar
     Pawel23021990
     -2
     Bilion po amerykanski to miliard , jak juz cos piszecie to chociaz tlumaczcie to na jezyk Polski ponieważ cala korporacja Samsung jest tyle warta. Jesli inwestuja 1.5 miliarda zotych to nie jest to jakas kosmiczna kwota. To okolo 400 milionów dolarów.
     • avatar
      JannSzopen
      -4
      Nazywam się Jan Szopen jestem światowej sławy ekspertem rynku kryptowalut. Az trzy krotnie z rzędu dostałem nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomiii! Nazywa się to klasycznym bat trickiem i tylko mnie udało się tego dokonać!
      W ciągu 2 lat zarobiłem na rynku kryptowalut 25 milionów$ a w zeszłym tygodniu 2 miliony$ czyli w sumie mam ijuż 27 milionow$ !
      Także widzisz jak rynek kryptowalut daja potezne możliwości i ze zwykłych ludzi tak jak ty robi milionerów!!!
      Mam wszystko i żyje jak prawdziwy król!!! Mam ogromna posiadłość z czterema basenami, mam najnowsze samochody elektryczne Tesla które kupiłem w tum roku ponieważ jestem ekologiczny i chciałem ograniczysz CO2!!!
      Obracam się w samej śmietance towarzyskiej! Spotykam się z biznesmenami, politykami i celebrytami. Uprawiam Sex z najpiękniejszymi kobietami z całego świata!!! Przeleciałem więcej laseczek niż wy macie włosów na głowie o ile nie jesteście łysi!!!
      Jako ze ja jusz mM wszystko to jie potrzebuje wiedejnpieniedy. A chce żebyś to ty wreszcie się wybił i osiągnął sukces i zaczął tak jak ja zarabiać miliony!
      Dlatego mam dl ciebie propozycje. ZAonstaluj aplikacje Crypto Com a dostaniesz ode mnie az 25$ w kryptowalucie cro na San początek!!!
      Nie zmarnuj tej okazji inzostan multimilionerem i tAk jak ja zacznij zyc jak krul! Oto mój kod polecający ktory uprawnia cie do otrzymania 25$ w cro!!!!
      jjey2xxs9c
      • avatar
       .NiemenCrystal
       -14
       Czy wiecie, że szkło kryształowe wykorzystywane jest też w znanej biżuterii firmy Swarovski? Założyciel firmy i twórca legendy marki, Daniel Swarovski, sam produkował szkło kryształowe do swojej biżuterii, a jego autorska receptura jest tajna do dziś. Macie okazję ozdobić swój dom/mieszkanie i wydobyć z niego jeszcze więcej piękna dzięki misom i wazonom ze szkła kryształowego! Podrzucam wam link do takich mis i wazonów, serdecznie polecam
       niemencrystal,com/kategoria-produktu/misy-i-wazony/ (Zamieńcie przecinek na kropkę)       A wiecie, że nie jestem botem i złośliwe komentarze na temat mojej matki mogą boleć?