• benchmark.pl
 • Mobile
 • Samsung przeznacza 9 mld dolarów na dalszą produkcję ekranów OLED
Mobile

Samsung przeznacza 9 mld dolarów na dalszą produkcję ekranów OLED

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
19 komentarzy Dyskutuj z nami

Spora suma, ale mowa przecież o absolutnym liderze tego sektora.

Samsung to obecnie absolutny lider sektora OLED. Koreańskiemu producentowi opłaca się inwestować w tę technologię, a zatem najnowsze informacje nie są szczególnie zaskakujące.

Okazuje się bowiem, iż podjęta została decyzja o przeznaczeniu około 9 mld dolarów na dalszą produkcję ekranów OLED. To kwota, która wydana zostanie do końca tego roku.

Na co? Między innymi na nową linię produkcyjną. Ma ona ruszyć w czwartym kwartale i zapewniać około 30 000 ekranów OLED miesięcznie. W połączeniu z obecnymi liniami produkcyjnymi pozwolić ma to na zaspokojenie potrzeb producenta. Większe wydatki stanowić ma też rozwój elastycznych wyświetlaczy.

Wedle danych theinvestor, Samsung może poszczycić się aż 95% udziałów na rynku OLED. Mocno stawia on na tę technologię w smartfonach. 70% tego typu urządzeń z logo koreańskiego producenta korzysta właśnie z ekranów OLED.

Źródło: iTechPost, sammobile

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  artp44
  mam telefon samsunga z ekranem Super AMOLED i po czterech latach użytkowania mogę stwierdzić że się wypala jak plazma jednak widać to tylko kiedy cały ekran jest biały wtedy widać wygaszone ikonki u góry ekranu "trzeba się przyjrzeć" a poza tym jest zajebiście w lecie w słońcu widać wszystko no i te kąty widzenia oraz kolory to jest to. samsung gt-s8500
  2
 • avatar
  Gatts-25
  Co wy z tym wypalaniem ekranu w AMOLEDACH.Żona do tej pory używa nie co zmodyfikowanego SAMSUNGA WAVE 3 i jak chodzę nie raz po sklepach i oglądam ekrany LCD czy nawet przyrównam z moim LG G2 zwłaszcza czerwień , pomarańcz i zieleń to jestem pod wrażeniem.Mojego LG G2 dopiero Iphona 7plus przebił pod względem jakości obrazu zaś SAMSUNG WAVE 3 przebił Iphona 7plus.Nie dziwcie się teraz dlaczego Iphony będą miały także ekrany AMOLED.

  PS"Ja nie widzę wypaleń na ekranie telefonu mojej żony a już go 9 rok z tego co pamiętam używa.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jestem ciekaw która technologia, LED czy OLED, ostatecznie przeważy - mam na myśli, która z nich będzie "ostateczna". Bo podobno i LED ma jeszcze parę asów w zanadrzu.
  -10
 • avatar
  Siderion
  Pewnie jak Apple ogłosi, że w nowym modelu będzie AMOLED to już nikt nie będzie chciał IPSa. Samsung już się na to szykuje, i tak większość od niego panele bierze.
 • avatar
  ElFi_
  Lepiej by przeznaczyli kilka miliardów na nowe linie NAND Flash bo już nie nadążają z produkcją a popyt wciąż rośnie na dodatek w postępie geometrycznym.