Smartfony

Samsung chce, byś zaczął korzystać z Bixby. Ma konkretny plan

przeczytasz w 1 min.

7 lat po swojej premierze Bixby ma zostać gruntownie przebudowane, dzięki czemu korzystanie z tej usługi może nabrać sensu.

Choć wraz z serią Galaxy S24 Samsung wprowadził spory pakiet funkcji Galaxy AI, w zasadzie żadna z nich nie została powiązana bezpośrednio z asystentem głosowym Bixby. Jeszcze. 

Bixby ma dostać turbodoładowanie dzięki generatywnej sztucznej inteligencji

"Wraz z pojawieniem się generatywnej sztucznej inteligencji i dużych modeli językowych uważam, że musimy na nowo zdefiniować rolę Bixby, aby mogło zostać wyposażone w generatywną AI i stać się inteligentniejsze w przyszłości" - powiedział Won-joon Choi, wiceprezes wykonawczy w dziale mobilnym Samsunga podczas rozmowy z CNBC. Nowe zaplecze technologiczne ma "umożliwić bardziej naturalną konwersację". 

Kiedy możemy spodziewać się Bixby z możliwościami porównywalnymi z ChatGPT? Choi nie zdradza żadnych widełek czasowych, ale zapewnia, że Samsung "bardzo ciężko nad tym pracuje". Jeśli prace są na zaawansowanym etapie, dobrą okazją do prezentacji nowej usługi może być premiera nowych składanych smartfonów latem lub serii Galaxy S25 na początku 2025 roku. 

Bixby to wirtualny pomagier Samsunga, który zadebiutował w 2017 roku wraz z serią Galaxy S8 i miał rzucić wyzwanie Asystentowi Google, Siri czy Aleksie. Usługa nie cieszy się jednak zbyt dobrą opinią wśród użytkowników. Zwłaszcza w Polsce, bo Bixby wciąż nie opanowało naszego języka, w przeciwieństwie do Asystenta Google, który i tak jest preinstalowany na każdym smartfonie Samsunga. Usługa dostępna jest także na smartwatchach, tabletach czy telewizorach. 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  olveno
  4
  Jestem za pod warunkiem, że każdy będzie miał wybór czy chce z tego korzystać czy też nie chce i móc to swobodnie odinstalować. Uszczęśliwianie na siłę nie prowadzi do niczego dobrego.
  • avatar
   cattani43
   3
   Tyle się ostatnio pisze i mówi o AI, ochy i achy, a nie potrafią jej nauczyć mówić w każdym języku to żart?
   • avatar
    FunkyKoval
    2
    Niech producenci smartfonów w tym i SAMSUNG przestaną domyślnie instalować te bzdury, nowy telefon i od razu kanały z Pudelka, serwisów randkowych, Interii, WP, ONET-u itp. wlatują. Telefon na starcie zawalony jakimiś pierdołami i smieciami, tytuły klikbajtowe to normalka np. "Wrócili do domu i nie mogli uwierzyć..." albo sprawdź jak łatwo umówić się z dojrzała kobietą w twojej okolicy...".