Smartfony

Samsung coraz bliżej premiery składanego smartfona

przeczytasz w 1 min.

Galaxy Fold, bo najprawdopodobniej właśnie taka będzie finalna nazwa omawianego smartfona, zadebiutuje w pierwszej połowie tego roku.

Wprawdzie składane i elastyczne smartfony wciąż traktowane są jako wizja przyszłości, ale nie da się ukryć, że w ostatnim czasie zaczyna się ona coraz bardziej materializować. Między innymi dzięki firmie Samsung.

Na listopadowej konferencji Samsung Developer Conference 2018 zaprezentowano prototyp składanego smartfona. Wiele osób liczyło, że koreański producent pojawi się z tym urządzeniem również na CES 2019. Tak się stało, ale nie znaczy to, że można było przyjrzeć mu się z bliska.

Samsung chwalił się swoim składanym smartfonem za zamkniętymi drzwiami. Wprawdzie do sieci nie trafiły nowe informacje na temat specyfikacji czy funkcjonalności smartfona, ale poznaliśmy przybliżoną datę premiery. Wedle Digital Trends odbędzie się ona w pierwszej połowie tego roku. Redakcja uzyskała potwierdzenie od Suzanne de Silva, dyrektor ds. strategii produktu i marketingu firmy Samsung.

Zapewne w najbliższych tygodniach pojawiać będą się coraz konkretniejsze informacje na temat Galaxy Fold, bo najprawdopodobniej właśnie taka będzie finalna nazwa omawianego smartfona. Ostatnie przecieki sugerowały, iż producent może zastosować tu potrójny aparat główny oraz podwójną baterię o łącznej pojemności około 6000 mAh. Już od Samsung Developer Conference 2018 wiemy, iż przekątna ekranu będzie wynosiła tutaj 4,58 cala lub 7,3 cala, odpowiednio przy złożeniu i rozłożeniu.

Źródło: sammobile, Expert Reviews

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  X.X.X
  3
  to zdecydowanie jest przyszłość dużych smartfonów np 5 calowy telefon rozkradany na 2 a nawet 3 krotnie większy ekran na pewno chętnie coś takiego bym sobie kupił
  • avatar
   Szymon331
   1
   Ja czekam z niecierpliwością na coś ciekawego. Może za 3-4 lata będzie to już dostatecznie dopracowane :)
   • avatar
    Nyskall
    0
    A ja uważam że skończy się jak z okularami od Google. Niezbyt wierzę w sukces tego projektu, a nawet jeśli się uda to już widzę jak ludzie będą mieli problemy ze składaniem telefonu bo wyświetlacz pęknięty czy inne problemy :) zresztą pewnie cena będzie taka że niewielu będzie mogło sobie na to pozwolić.
    • avatar
     DragonRed
     0
     Na początek to będzie produkt dla osób takich jak lekarze , adwokaci , informatycy czy księgowe no i politycy w Polsce bo oni na produkt w tej cenie pracują tylko dwa tygodnie.
     • avatar
      Stelek
      -1
      "Wprawdzie składane i elastyczne smartfony wciąż traktowane są jako wizja przyszłości..." taaaa ... CES 2019 > Royole.
      Poziom zachowany - brawo :)