Akcesoria Mobilne

Opera Mini pozwoli przeglądać strony na smartwatchu Samsung Gear S

przeczytasz w 1 min.

O tym jak komfortowe może być (lub raczej: nie być) korzystanie z przeglądarki internetowej na 2-calowym ekranie nie będziemy teraz dyskutować.

Samsung Gear S Opera Mini

O tym jak komfortowe może być (lub raczej: nie być) korzystanie z przeglądarki internetowej na 2-calowym ekranie smartwatcha nie będziemy teraz dyskutować. Faktem jest jednak, że taką opcję otrzymamy i to w całkiem niezłej wersji. Oficjalnie wiadomo już bowiem, że wyposażony w system Tizen zegarek Samsung Gear S będzie korzystał z przeglądarki Opera Mini.

Jak poinformowała Opera, przeglądarka dostępna na zegarku zostanie specjalnie dostosowana do przeglądania stron internetowych na małym wyświetlaczu i wyposażona w „przyjazne funkcje dotykowe” (czyt. dwukrotnie stuknięcie w celu powiększenia lub przesunięcie od prawej do lewej, aby cofnąć). Objawi się to między innymi czytelnym ekranem Szybkiego wybierania.

Pojawi się też zakładka Smart Page, która wyświetli odnośniki do najczęściej odwiedzanych przez użytkownika stron i co ciekawe – będą one mogły zostać posortowane według kategorii i następnie przefiltrowane.  Nie zabraknie również silnika kompresji danych, który zapewnia szybsze wczytywanie danych i mniejszą „pakietożerność”.

Przeglądarka Opera Mini na smartwatchu Samsung Gear S pozwoli też na zapisanie strony internetowej w celu późniejszego zapoznania się z nią w trybie offline. Funkcja ta może być szczególnie przydatna w miejscach, gdzie trudno o dobry zasięg.

Jak to wszystko będzie działać dowiemy się jeszcze w tym miesiącu. 

Źródło: TechSpot, Opera

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  2
  Ktoś z was to kupił wogóle? Bo ja bym grosza nie dał
  • avatar
   jkbrenna
   0
   ta wersja dla smartphonow, pewne braki ma, mmam nadzieje ,ze je usuna--
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ładnie wygląda, ale i tak na normalną bateryjke trzeba będzie poczekać aż to "odświeżą" czyli zrobią pare nowych takich samych.modeli z coraz wyższą ceną.