Mobile

Samsung Pay i Android Pay zaskakująco szybko trafią do Polski

przeczytasz w 1 min.

Mobilne płatności firm Samsung i Google jeszcze w tym roku mają zostać oddane w nasze ręce.

Popularność płatności mobilnych systematycznie wzrasta. Tendencja z pewnością się utrzyma, zwłaszcza, że tak naprawdę rozwiązanie to na niektórych rynkach dopiero teraz staje się czymś więcej niż ciekawostką. Być może wkrótce doczeka się znacznej popularyzacji w Polsce.

Wedle najświeższych informacji, jeszcze w tym roku otrzymać mamy możliwość korzystania z Samsung Pay oraz Android Pay. To bardzo interesujące, ponieważ Polska stanie się tym samym jednym z pierwszych państw europejskich, w których obydwie te usługi zostaną udostępnione. Na ten moment na naszym kontynencie dostęp mają do nich jedynie mieszkańcy Wielkiej Brytanii.

„Polska wydaje nam się szczególnie dobrym miejscem, żeby uruchomić Android Pay. Chcielibyśmy wystartować jeszcze w tym roku.” - Marta Jóźwiak, rzecznik prasowy Google Polska

Jak widać, rewelacje te potwierdzone zostały bezpośrednio u źródła. Samsung i Google dopinają teraz ostatnie szczegóły z bankami. Zapewne wkrótce pojawiać będą się kolejne komunikaty w tej sprawie.

Źródło: samsung, tvn24bis

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rexar
  4
  Jeżeli spojrzymy na statystyki wykorzystania płatności zbliżeniowych w Europie, to nie jest to wcale zaskakujące. Jesteśmy na drugim miejscu w Europie niewiele ustępując właśnie Wielkiej Brytanii, a potem jest przepaść.
  • avatar
   NanoXen
   3
   Czekam z niecierpliwością :)
   • avatar
    Vatharian
    -6
    W artykule jest błąd: zostało źle użyto słowo "szybko".
    Mobilne płatności Androidowe, przez m.in. Google Wallet (prekursor Android Pay) są dostępne w innych krajach od ponad 5 lat.
    • avatar
     x7nofate3
     -12
     Co at piszecie?polska to syf