Aplikacje mobilne

Samsung Pay Mini zadebiutuje jeszcze w tym kwartale

przeczytasz w 1 min.

Samsung Pay Mini trafić ma do większej liczby użytkowników niż Samsung Pay. Niestety ta aplikacja nie będzie tak funkcjonalna.

Płatności mobilne dość szybko zyskują na popularności, chociaż wciąż dostępne są dla dość ograniczonego grona odbiorców. W najbliższych miesiącach powinno się to jednak zmienić. Przynajmniej w jednym przypadku i ... dla niektórych tylko teoretycznie.

Samsung jest jednym z producentów najsilniej inwestujących w omawiane rozwiązanie. Na kilku ze swoim flagowych smartfonów oferuje usługę Samsung Pay, która dostępna będzie także na sporej części z tegorocznych propozycji. Koreańczycy chcą pójść jednak jeszcze dalej, w czym pomoże Samsung Pay Mini.

Jak sugeruje nazwa, jest to pokrewna usługa. Kompatybilność prezentuje się zdecydowanie szerzej. Z Samsung Pay Mini można będzie skorzystać na każdym smartfonie wyposażonym w system Android 5.0 Lollipop lub nowszy i ekran o rozdzielczości przynajmniej HD (1280 x 720 pikseli). Niestety nie wszystkie źródła podają, że zakres działania tej aplikacji będzie (względem Samsung Pay) mniejszy - autoryzacja zakupów jedynie w sieci.

Wedle zapewnień producenta, Samsung Pay Mini zadebiutuje jeszcze w tym kwartale. Początkowo aplikacja dostępna będzie w Korei Południowej, później ma być systematycznie wprowadzana na kolejne rynki.

Źródło: androidcentral, androidheadlines

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Silver
  0
  Samsung płatności mobilne? Ja takim rozwiązaniom nie ufam, szczególnie, że większość banków ma własne aplikacje i ręczy za ich bezpieczeństwo. Co prawda ktoś mnie tu zaraz zjedzie, że łatwiej mnie ze wszystkich pieniędzy przez to oskubać, ale już odpowiadam - nie trzymam ich na koncie, które pierwsze mogłoby paść ofiarą kradzieży.

  Witaj!

  Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
  Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

  Połącz konto już teraz.

  Zaloguj przez 1Login