Telewizory

Samsung całkowicie odświeża pilot do TV - zobacz ewolucję od 1985

przeczytasz w 1 min.

Firma Samsung przedstawia zupełnie odświeżony pilot do telewizorów typu Smart.

Samsung Smart Control 2014 pilot TV wygląd

Pilot to nieodłączny element zestawu TV. Nic więc dziwnego w tym, że producenci przywiązują do niego sporą uwagę. Jeden z gigantów branży – Samsung – zapowiedział, że tegoroczny pilot do telewizorów typu Smart doczeka się całkowitego odświeżenia.

Wystarczy tylko jeden rzut oka na Samsung Smart Control 2014, bo tak nazywa się tegoroczna edycja pilota, by zauważyć, że faktycznie jest on zupełnie inny od swoich poprzedników. Zamiast standardowego, płaskiego prostopadłościanu mamy tutaj bardziej opływowy kształt, który przez producenta określany jest mianem „owalnego kamyka”. Zapewnić ma to stabilniejszy chwyt.

Na tym nie koniec zmian. Na środku pojawił się bowiem zmodyfikowany, owalny panel dotykowy z czterema przyciskami kierunkowymi przy każdej z krawędzi. W porównaniu do ubiegłroczonego pilota touchpad został też znacznie zmniejszony. Według producenta rozwiązanie to gwarantować ma wygodniejsza obsługę przy pomocy kciuka. 

Wszystkie przyciski zostały rozmieszczone bardziej intuicyjnie i jakby koncentrują się wokół centralnego punktu pilota. Całość ma natomiast działać znacznie precyzyjniej. Więcej szczegółów na temat Samsung Smart Control 2014 poznać mamy podczas tegorocznych targów CES

Przy okazji na SamsungTomorrow opublikowana została także infografika prezentująca ewolucję pilota do telewizora od roku 1985 do 2014. Możecie zobaczyć ją poniżej:

Samsung pilot TV infografika 1
Samsung pilot TV infografika 2

"Ponieważ telewizory stale wzbogacane są o kolejne funkcje, analogicznej ewolucji podlegają piloty zdalnego sterowania", powiedział KwangKi Park, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w dziale ekranów Samsung Electronics. "Dołożymy wszelkich starań, by nasi klienci mogli w przyszłości korzystać z jeszcze łatwiejszych i bardziej intuicyjnych w obsłudze pilotów".

Źródło: Samsung, SasmsungTomorrow

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  carbo888
  16
  jak wibrator
  • avatar
   PACIK19
   5
   Ten nowy wygląda jak kolega powiedział jak wibrator O.o... Ja wole tradycyjne piloty według mnie najładniejszy z 1990r.
   • avatar
    K.L.F
    4
    Nareszcie. Coś takiego to rozumiem.
    • avatar
     abukiewicz
     3
     jak dla mnie to strasznie brzydki, wygląd jak zawsze kwestią gustu... Ciekawszym pytaniem jest to, czy wygodnie się takim operuje. Klawiszy mało, lecz w samym tv i tak używam tylko włączenia, zmiany źródła sygnału, klawiszy głośności oraz strzałek, a to wszystko się znajduje na nim.
     • avatar
      Gumoleum
      1
      Wygląd ładny, ale ciekawe jaka będzie jego funkcjonalność.
      • avatar
       d i l
       1
       Pewnie LG ma patent na ten swój pilot-celownik, inaczej już dawno inni skopiowaliby to rozwiązanie, bo nic nowego ten Samsunga nie wnosi.
       • avatar
        yendrek
        1
        Moim zdaniem Samsung powinien pójść na całość i zrobić pilota z np 4-calowym dotykowym ekranem, na którym menu zmieniało by się w zależności od wybranej funkcjonalności (w tym klawiatura ekranowa qwerty jeśli odpali się przeglądarkę albo inne apki gdzie coś trzeba wpisać), do tego sprzętowe przyciski on/off, głośność i jakieś podstawowe funkcje związane z konkretnym sprzętem.

        W tej chwili mam SmartTV ze standardowym pilotem, wklepanie tym adresu do przeglądarki albo youtuba to prawdziwa męka pańska, tak samo klepanie strzałek i kolorowych przycisków funkcyjnych przy niektórych aplikacjach jest cokolwiek upierdliwe. A gdyby na takim pilocie wyświetlała się na ekranie kopia interfejsu aplikacji z tv do pełnej obsługi dotykowej - to by był dopiero wypas.
        • avatar
         xFruciuux
         1
         Z profilu przypomina jakiś ponton ;D
         • avatar
          IronFe
          1
          Brak przycisków numerycznych na pilocie ??? Jak oni sobie wyobrażają zmianę kanału z 1 na 35 ? przez wciśnięcie 34 razy chanel up ? I co z telegazetą
          • avatar
           jacy4
           1
           Ja tam wole zwykły pilot niż jakieś wydziwianie.
           • avatar
            tanakov
            1
            Jeżeli chodzi o piloty to muszę przyznać że w tej kwestii po prostu producenci idą na łatwiznę. Są tak brzydkie i bez sensu że to się w głowie nie mieści
            • avatar
             Bichits
             0
             Aby nie było skanu linii papilarnych - to byłoby przegięcie... ale w sumie ... niedoinformowani ludzie i tak używają tego w iphonach..
             • avatar
              darek79r19
              0
              Wreszcie pilot przestaje przypominać toporną cegłę, i pomysł różnych kształtów przycisków też dobry. Moim zdaniem idą w dobrą stronę.
              • avatar
               lasq09
               0
               Ale gunwo
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                Samsung Galaxy Pilot