Smartfony

Samsung przygotuje smartfona z ekranem 21:9?

przeczytasz w 1 min.

Można tak przypuszczać na podstawie wniosku patentowego.

Samsung logo

Samsung uznawany jest za jednego z dwóch największych graczy na rynku mobilnym. W związku z tym musi przynajmniej stwarzać pozory tego, iż rzeczywiście zależy mu na wprowadzaniu innowacyjnych produktów. Być może koreański producent wpadł właśnie na kolejny pomysł.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, iż być może w ramach okularów Google Glass Samsung zdecyduje się stworzyć wirtualną klawiaturę wyświetlaną na palcach dłoni. Pomysł bez wątpienia interesujący, ale na chwilę obecną zatrzymał się chyba jedynie na wniosku patentowym. Właśnie tego typu dokument stał się źródłem informacji na temat kolejnej idei tego producenta.

Wygląda na to, że Samsung ma w planach przygotowanie smartfona (ewentualnie tabletu, chociaż to na chwilę obecną mniej prawdopodobne) o bardzo nietypowych proporcjach ekranu - 21:9.

Z pewnością przełożyłoby się to na nieco odmienny wygląd niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni przez obecne smartfony, a sam producent zapewne argumentowałby to wieloma zastosowaniami, chociaż na chwilę obecną trudno takowe wskazać.

Pozostaje nam czekać na więcej informacji. Warto też wspomnieć, iż ewentualne pojawienie się tego typu smartfona nie byłoby czymś szokującym. W przeszłości mieliśmy już bowiem model z ekranem 21:9 - LG BL40 New Chocolate, któremu jednak nie udało się osiągnąć sukcesu.

LG BL40 New Chocolate smartfon

Źródło: sammobile, amongtech, gsmarena

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  7
  Nie mają co wymyślać to wymyślają aby wymyślać.
  • avatar
   Grinch
   4
   Po co?
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Czekam na telefon 40' to sobie po powieszę na ścianie jako domowy
    • avatar
     lazar47
     0
     Trochę zajeżdza nokią.
     • avatar
      ADiS_
      0
      Hmm Nokia 9300 ? :D
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Bardzo fajny pomysł. ;-) Teraz filmy będę mógł oglądać na kilku calowym ekranie smartfona 21:9 a do oglądania reklam i innych głupot, które pokazują w telewizji będę używał mojego tefała 55". Aha... wie ktoś jak podłączyć zestaw kina domowego z 7 głośnikami do takiego smartfona bo przynajmniej dźwięk miałbym wtedy w miarę znośny. :D
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Matko jak ten LG koszmarnie wygląda, jak głupi Samsung zamierza to wprowadzić do smartfonów to chyba można już tej firmie podziękować
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Dla mnie monitory 21:9 miałyby sens, jakby były w dużo większych przekątnych, np 40", 50" To byłoby naprawde coś niesamowitego. A Tak przesiadka z 24" 1920x1200 na 29" 2560x1080 nie jest warta uwagi. Kto co woli.
         A wracając do smartfonów, skoro tym firmom nie wyszło z zakrzywionymi ekranami to muszą sobie kombinować dalej. Bo inwestorzy i giełda nie śpią nigdy...
         • avatar
          wdowa94
          0
          Jakie dzidy laserowe :D
          Oto moja wizja holograficznych smartfonów w 2024 roku przy dzisiejszym tempie rozwoju. Czy może tępie? :D