Komputery

Samsung sprzeda dział komputerów firmie Lenovo?

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

Wyprzedaż kolejnych działów mogłaby poprawić kondycję finansową koreańskiego koncernu.

Samsung ArtPC Pulse - jeden z najnowszych komputerów koreańskiego giganta

Jakiś czas temu Samsung odsprzedał swój dział drukarek firmie HP. Wygląda jednak na to, że to nie koniec zmian w koreańskim koncernie – w planach podobno jest jeszcze sprzedaż działu komputerów PC.

Według koreańskich źródeł, Samsung już od kilku miesięcy prowadzi rozmowy z firmą Lenovo na temat sprzedaży całego działu komputerów PC. Co prawda szczegóły transakcji są trzymane w ścisłej tajemnicy, ale szacuje się, że ma ona opiewać na kwotę 1 biliona wonów (jest to równowartość około 850 miliona dolarów).

Wyprzedaż kolejnych działów zawęża asortyment do tych najbardziej opłacalnych, a to z kolei może pozytywnie wpłynąć na kondycję finansową firmy. Czy producent rzeczywiście zdecyduje się jeszcze sprzedać dział komputerów? Tego zapewne dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Źródło: The Investor

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  A idźcie mi z tym LENOVO, nigdy w życiu nie kupie tego padła ;]
  5
 • avatar
  Konto usunięte
  VAIO to był dział Sony a nie Samsunga
  3
 • avatar
  baca130
  Coś się komuś pomyliło 1 mld won jest równy 851 tyś dolarów. Prawdopodobnie chodziło o 1 bilion wonów.

  "The Bell predicted the deal price could be worth more than 1 trillion won (US$850 million) even though the breakdown revenue of the PC business, affiliated with Samsung’s flagship information technology and mobile business division, has been rarely revealed."

  1 trillion amerykański to jest 1 bilion polski.
  2
 • avatar
  kitamo
  Matko Bosko. To ze Samsungowi nie poszła sprzedaż laptopów to kumam ale żeby upewnić się ze nie jest im to potrzebne to pozwolą by lenovo wybiło im ten pomysł z głowy :D
 • avatar
  Himoto
  Samsung na własne życzenie się wykańcza :) Jakby nie patrzeć jeszcze nie było dużej firmy która poprzez sprzedawanie głównych swoich działów wyszłaby na prostą, choć w sumie Samsung regularnie sprzedaje, a potem kupuję albo otwiera na nowo te same działy - np. dział aut.

  Miejmy nadzieje że w skład działu PC nie wchodzą wszelkiej maści Pamięci w tym SSD, SD, DDR, GDDR itd.

  W sumie Samsung chyba wszystko produkował :) Samochody, Jedzenie, Ubezpieczenia, TV, Monitory, Aparaty Fotograficzne, Piekarniki, Mikrofale, Lodówki, Żelazka, Drukarki, Skanery, Pamięci DDR GDDR HBM, NAND, Czajniki elektryczne, HDD, SDD, Bawili się z GPU, jednostkami CPU [nic z obu wielkiego nie wyszło], PSU, Pamięcią przenośną różnej maści, Chyba tylko nie zajmowali się oświetleniem [a przynajmniej nie kojarzę]. Ich półprzewodniki zdominowały rynek na końcu lat 90, a scalaki w latach 2000-2010 rynek podzespołów do urządzeń elektronicznych i nie tylko, dodatkowo wracają produkcji aut spod znaku Samsung po porażce lat 90.
  Jak tak patrzę i sumuję to co teraz z tym co czasem się usłyszało o Samsungu, to mam wrażenie że jako firma idzie w tą samą drogą co SONY :| wpierw rozwój firmy regionalny, potem nagła ekspansja na rynki zagraniczne, moment wzwyżu a po nim silna presja powodująca rozpad i rozsprzedaż po kawałku [działami] firmy. Jedyna różnica między SONY, a Samsungiem [po za miejscem pochodzenia] to inny target, gdyż Samsung jako marka produkuje [lub produkował] prawie wszystko, co jest zaskakujące dla większości europejczyków którzy kojarzą Samsunga głównie z produkcji TV i telefonów oraz odrobiny AGD dostępnego na naszym rynku. ;)