Monitory

Samsung zapowiada monitory z technologią FreeSync

przeczytasz w 1 min.

W ofercie firmy Samsung pojawią się monitory o przekątnej 23,6 - 31,5 - również w wersjach o rozdzielczości Ultra HD.

Samsung UD590 monitor

Wygląda na to, że lada chwila na rynku pojawią się pierwsze monitory wspierające technologię AMD FreeSync. Podczas konferencji Future of Computer dowiedzieliśmy się, że koncern Samsung planuje wydać takie modele już na początku przyszłego roku.

Technologia FreeSync umożliwia kontrolę dynamicznego odświeżania i synchronizację z sygnałem pochodzącym z karty graficznej AMD Radeon i procesorów APU, dzięki czemu możliwe jest zminimalizowanie negatywnego wpływu opóźnień w wyświetlaniu oraz zredukowanie, a nawet całkowite wyeliminowanie błędów w obrazie podczas gry i odtwarzania filmów. W odróżnieniu od konkurencyjnego rozwiązania Nvidia G-Sync, to nie wymaga stosowania dodatkowych kontrolerów i jest zwolnione z opłat licencyjnych.

Samsung planuje wprowadzenie technologii synchronizacji obrazu do swoich produktów w marcu 2015 roku, poczynając od modeli UD590 (o przekątnej 23,6 i 28 cali) i UE850 (o przekątnej 23,6, 27 i 31,5 cali), a kończąc na wszystkich monitorach o rozdzielczości Ultra HD. Będzie więc w czym wybierać.

Źródło: AMD

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  nie. po prostu impulsy vsync nie muszą być w stałych odstępach czasu zgodnie z refresh rate, ale mogą być opóźniane. taka forma arytmii serca :) jak GPU nie wyrabia z wytworzeniem kolejnej ramki.

  to taki samoregulujący się refresh rate :)
  staroświecki CRT pewnie by nie dał rady, bo układy magnetycznie nie lubią takich fajerwerków. ale przy 100% elektroniki w LCD czy OLED nie ma technicznych barier.

  btw. kiedy wreszcie zaczną być dostępne monitory oled w zakresie 19-25" ? póki co to są albo bezużyteczne płachty >50", albo coś mobilnego
  • avatar
   jkbrenna
   1
   Bardziej bym sie cieszyl( chce nowy FHD duzy TV kupic) aby zamiast tych pokracznych ukladow z ich wlasnym OS, a kazdym ich TV, conajmniej 4 rdzeniowy Beema zainstalowali...

   co do "to taki samoregulujący się refresh rate :)
   staroświecki CRT pewnie by nie dał rady, bo układy magnetycznie nie lubią takich fajerwerków. ale przy 100% elektroniki w LCD czy OLED nie ma technicznych barier.". CRT pracowal na troche innych zasadach niz matrix TV...i nim nie mozan bylo kazdy pixe,l osobno pobudzic...
   • avatar
    jeomax.co.uk
    0
    Wyrzuca kwarc z plytki, czy jak ? ;-)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Ciekawostka:
     http://wccftech.com/nvidia-promises-support-freesync/
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      No cóż, jeśli nawet sama konkurencja zapowiada wsparcie to serio może to się udać. Aczkolwiek robią to pewnie tylko dlatego, że monitory z G-Sync będą droższe. Ale i tak się cieszę, zawsze to lepiej dla nas, użytkowników ;)
      • avatar
       Konto usunięte
       -2
       Good move ;)
       Czekam na ACER-a.