Smartfony

Samsung Z1 mimo słabej specyfikacji bardzo dobrze promuje system Tizen

przeczytasz w 1 min.

Producent pochwalił się, że sprzedaż Samsung Z1 przekroczyła właśnie milion egzemplarzy.

Samsung Z1

Samsung to obecnie jeden z tych producentów, który w największym stopniu rozwija system Tizen. Wydawało się, że pierwszy smartfon pracujący pod kontrolą tej platformy to strzał w stopę, ale najwyraźniej jest zupełnie inaczej.

Samsung Z1, bo o nim właśnie mowa, wyposażony jest miedzy innymi w 4" ekran o rozdzielczości 800x480 pikseli, dwurdzeniowy procesor, 768 MB RAM i 4 GB rozszerzalnej przestrzeni na dane. Można było odnieść wrażenie, że nie będzie to połączenie zachęcające do zakupu, ale system Tizen i niska cena okazały się chyba dobrym wabikiem na klientów.

Producent pochwalił się bowiem, że sprzedaż Samsung Z1 przekroczyła właśnie milion egzemplarzy. Połowa z tej liczby wylądowała w kieszeniach klientów z Indii, gdzie w swoim przedziale cenowym omawiany smartfon zdobył 7% rynkowych udziałów.

Nic dziwnego, że producent snuje już kolejne plany. W pierwszej kolejności, aby uczcić owy milion sprzedanych egzemplarzy, pojawić ma się Samsung Z1 w złotym kolorze. Nieco później premierę świętować mają nowe modele z system Tizen na pokładzie.

Zastanawiać można się jednak, jak bardzo klientów przyciąga sam system, a jak marka Samsung i niska cena. Być może zdecydowanie w większym stopniu działa tutaj to drugie i dlatego też smartfon oferowany jest na rynkach takich jak właśnie Indie czy Bangladesz. Złośliwi życzą producentowi sukcesu z podobnym urządzeniem w Europie czy Ameryce Północnej.

Źródło: gsmarena, omgubuntu

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  davidoff
  3
  Parametry niczym mój stary Galaxy S sprzed 6lat
  • avatar
   oolloo
   1
   Tizen skończy jak Bada. Choć ja wciąż śmigam na Wave Y : P
   • avatar
    bioly1987
    1
    Ten Tizen na takiej słabej specyfikacji działa lepiej niż Android na flagowcach!
    Dlaczego nie mogą zrobić takiego systemu mobilnego jak desktopowy Windows,czy Linux tzn. chodzi mi o to, że możesz go sobie zainstalować na jakim chcesz sprzęcie
    • avatar
     R2rr0
     0
     No w Europie z pewnością ten sukces powtórzy :D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Faktycznie z taką specyfikacją to powtórzy sukces bady choć nie powiem bo obok mojego SGG Grand 2 leży również Wave 3 z dość mocną specyfikacją jak na tamte czasy.

      Ps. A dawniej śledzenie wątków na XDA z portem na Wave 1 i nie ukończonym pod W3