Smartfony

Samsung zdezynfekuje Twojego smartfona przy pomocy promieni UV-C

przeczytasz w 1 min.

Koronawirus zatacza coraz szerze kręgi i niestety nie oszczędza już naszego kraju, pojawiają się kolejne przypadki wywoływanej przez niego choroby COVID-19. Warto zachowywać wszelkie środki ostrożności, które związane są także ze smartfonami.

Samsung udostępnia narzędzia do dezynfekcji smartfonów promieniami UV-C

Pisaliśmy dziś o tym, że warto pamiętać nie tylko o dokładnym myciu rąk, ale również o zwróceniu uwagi na telefony. Dokładnie o tym samym przypomina teraz Samsung. Co ważne, firma nie kończy jedynie na słowach, ale zdecydowała się zaoferować konsumentom coś bardzo praktycznego.

W wybranych salonach Samsung Brand Store oraz autoryzowanych punktach serwisowych Samsung można spotkać specjalne urządzenia do dezynfekcji, które wykorzystują promienie UV-C. Dzięki nim możliwe jest pozbycie się nawet 99,99% drobnoustrojów, które w trakcie normalnego użytkowania osadzają się na smartfonach. Jak podkreśla Marcin Gontarski, Senior Service Operations Manager w Samsung Electronics Polska, to zdecydowanie pewniejsze rozwiązanie niż niektóre domowe metody.

Smartfony to jedne z najczęściej używanych urządzeń, co powoduje, że na ich obudowach mogą osadzać się różne substancje i bakterie. Zwykłe, domowe metody czyszczenia smartfonów nie dają pewności, że usuniemy je wszystkie. Dlatego postanowiliśmy zaoferować skuteczniejsze rozwiązanie – dezynfekcję promieniami UV-C.

Jak działa dezynfekcja promieniami UV-C?

Co bardzo istotne, ze wspomnianych urządzeń mogą skorzystać użytkownicy dowolnej marki smartfonów. Trzeba też dodać, że oferta jest bezpłatna. Cały proces dezynfekcji trwa zaledwie 10 minut, a jego przebieg najdokładniej opisuje poniższa infografika.

Samsung sterylizacja smartfona

Źródło: Samsung

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  0
  Na jak długo wystarczy taka sterylizacja, tzn. po jakim czasie będzie można uznać, że sterylizacji w ogóle nie było? Jeśli są to godziny (a nie dni/tygodnie), to w ogóle nie warto się przejmować, bo nikt nie będzie codziennie jeździć do salonu.
  • avatar
   Aquagen
   0
   Czy zbyt mocne UV-C może w jakikolwiek sposób uszkodzić matryce aparatów? Czy trzeba jakoś zaklejać je przed poddaniem ekspozycji?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    hehe, to jest takie same promieniowanie jakie jest stosowane w świetlówkach UV tzw. 'kwarcówkach' i służy do dezynfekcji pomieszczeń w szpitalach i przychodniach.

    nie sądzę by takie promieniowanie uszkadzało matryce aparatów. zastosowane szkło zwykle nie przepuszcza UV, poza tym to nie jest promieniowanie cieplne. matryce uszkadzają się zazwyczaj z powodów termiczych. czyli nasze słoneczko, i ekspozycja na nie przez pewien dosyć krótki czas. po prostu termicznie wypala się w matrycy dziura i tyle, bo tu chodzi o IR a nie UV. samo UV jest blokowane przez samo szkło, bo tu kwarcu się nie stosuje. szkło kwarcowe jest sporo trudniejsze do obróbki.

    bardziej bym się obawiał, że taka dezynfekcja zdegraduje elementy obudowy, typu plastiki. np. przyciski które są metalizowane a nie metalowe.

    Co do domowych metod, to przetrzeć jakimś alkoholem i po krzyku. ocent jest tu skuteczniejszy, bo tak szybko nie odparowuje, jednak ma swój hehehe, unikalny efekt zapachowy :)

    telefon można też przetrzeć jakimś innym bardziej trwałym środkiem dezynfekującym który pozostanie na powierzchni. tutaj niczego nie podpowiem bo będzie na mnie jak ktoś dostanie uczulenia albo czegoś takiego, albo sobie oko zatrze.
    • avatar
     piotrkoniec
     0
     Teraz raczej nie możliwe, salony pozamykane