Akcesoria

Najszybsza karta pamięci SD od SanDisk - odczyt do 280 MB/s

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Do tego - możliwość nagrywania filmów Ultra HD.

SanDisk Extreme PRO karta SD

Firma SanDisk wprowadziła do swojej oferty SDHC/SDXC UHS-II Extreme PRO – najszybszą na świecie, jak zapewnia producent, kartę pamięci SD na świecie. Model charakteryzuje się możliwością zapisu z prędkością sięgającą 250 MB/s i odczytu z prędkością nawet do 280 MB/s.

Karta pamięci SDHC/SDXC UHS-II SanDisk Extreme PRO jest także zgodna ze specyfikacją UHS Speed Class 3 (U3). Oznacza to, że umożliwia rejestrowanie ciągłego zapisu obrazu filmowego w tempie 30 MB/s. Może więc służyć do nagrywania filmów 3D, a także o rozdzielczości 4K Ultra HD.

Najszybsza karta pamięci SD na świecie cechować ma się również bardzo dużą trwałością. Firma SanDisk poinformowała, że przeprowadzone zostały testy w ekstremalnych temperaturach. To wszystko owocuje dożywotnią gwarancją producenta.

„Producenci aparatów i kamer wprowadzają modele powszechnego użytku oraz profesjonalne, które umożliwiają nagrywanie obrazu filmowego w 4K i coraz szybciej wykonują zdjęcia seryjne” — mówi Christopher Chute, Dyrektor ds. Analiz Worldwide Digital Imaging IDC. 

„Aby umożliwić nabywcom sprzętu pełne wykorzystanie tych nowych możliwości, technologia kart pamięci musi się rozwijać w zbliżonym tempie. Większa wydajność nowej karty SD UHS-II SanDisk Extreme PRO umożliwi fotografom i filmowcom pełne wykorzystanie potencjału tych nowych urządzeń” – dodaje.

SanDisk Extreme PRO karta SD wygląd

W tym samym czasie na rynku pojawi się czytnik kart SD UHS-II SanDisk Extreme PRO, który ma idealnie nadawać się do współpracy z nową kartą. Dużymi zaletami tego modelu są też niewielkie wymiary oraz złącze USB 3.0.

Premiera nowych akcesoriów firmy SanDisk planowana jest na tegoroczny kwiecień. Karta została wyceniona na od 119,99 (za wersję 16 GB) do 299,99 dolarow (64 GB). Za czytnik z kolei zapłacić przyjdzie nam 49,99 dolarów.

Źródło: SanDisk

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Trochę drogo... Poczekamy jeszcze tak z 2 lata to może będzie to miało sens a może i nie bo będzie coś innego :) na razie 4K (przynajmnij jesli chodzi o telewizory) to dość odległa przyszłość wydaje mi się że, nawet bardziej odległa niż masowa produkcja grafenu
 • avatar
  Sandisk Extreme Pro i wszystko jasne. Klasa sama w sobie jak od lat. Mam jeszcze 1GB kartę SD Sandisk Extreme III. Do dziś większość kart do 32GB nie ma takich średnich wyników w ATTO.
 • avatar
  Ciekawe który sprzęt wykorzysta tą prędkość znając jakość kontrolerów stosowanych w urządzeniach przenośnych.
 • avatar
  Droga sprawa, ciekawe jak to się będzie w praktyce sprawować :)
 • avatar
  "... najszybszą na świecie, jak zapewnia producent, kartę pamięci SD na świecie."
 • avatar
  Za trzysta dolców mam wpanialusienki dysk twardy z każdego po jednym rodzaju, marki, pojemności - huhuhu...