Karty graficzne

Sapphire szykuje specjalną edycję Radeona RX 590 [AKT. znamy specyfikację]

przeczytasz w 1 min.

Model Radeon RX 590 8GB Nitro+ Special Edition ma wyróżniać się nie tylko efektownym wzornictwem, ale też fabrycznie podniesioną wydajnością.

Premiera karty graficznej AMD Radeon RX 590 zbliża się coraz większymi krokami, a my poznajemy kolejne konstrukcje partnerskich producentów. Co przygotowuje dla nas firma Sapphire?

W ofercie producenta pojawi się niereferencyjny model Radeon RX 590 8GB Nitro+ Special Edition, który został wyposażony w autorskie chłodzenie z dwoma dużymi wentylatorami. Uwagę zwraca niebieska obudowa akceleratora.

Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Specjal Edition

Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Specjal Edition

Na pokładzie znalazł się układ graficzny Polaris 30 z 2304 procesorami strumieniowymi oraz 8 GB pamięci GDDR5 256-bit. Karta ma pracować z fabrycznie podniesionymi zegarami, ale dokładne wartości jeszcze nie są nam znane.

Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Specjal Edition

Pozostało jeszcze przypomnieć, że premiera 590-tki została zaplanowana na 15 listopada… a przynajmniej na to wskazują nieoficjalne przecieki.

Aktualizacja 09.11.2018 19:20

Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Special Edition

Poznaliśmy specyfikację techniczną modelu Sapphire Radeon RX 590 8GB Nitro+ Special Edition. Karta została fabrycznie podkręcona do 1560 MHz na rdzeniu i 8400 MHz na pamięciach. Użytkownik może jednak możliwość aktywowania cichego profilu (Silent), gdzie rdzeń pracuje z częstotliwością do 1545 MHz, a pamięci z 8000 MHz.

Sapphire Radeon RX 590 Nitro+ Special Edition

Zastosowanie chłodzenie to autorska konstrukcja o nazwie Dual-X - obydwa wentylatory pozostają wyłączone do 56 stopni Celsjusza, więc w spoczynku i mniej wytężonej pracy możemy liczyć na całkowicie bezgłośne działanie. O temperaturze akceleratora informuje też podświetlane logo producenta na obudowie coolera.

Źródło: VideoCardz

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Przeme742
  1
  Już się nie mogę doczekać. Ale będzie się działo. Ciekawe jak z wydajnością i czy wydajnościowo dorówna chociaż GTX 1070 lub 1070 Ti.. Jeśli tak to biorę
  • avatar
   BitBaron
   1
   do kopania ETH bedzie sie nadawać :)
   • avatar
    Viperus
    0
    Ciekawe czemu nie użyli jeszcze szybszych pamięci gddr6 lub hbm2 ? pewnie koszta