Ciekawostki

Scythe Kaze Server - ulepszony panel kontroli wentylatorów

Andrzej Michalski | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

W ofercie firmy Scythe pojawiła się odświeżona i ulepszona wersja panelu do kontroli czterech wentylatorów oraz minitorowania temperatury z dołączonych czujników - Kaze Server 5.25. Urządzenie pozwala wybrać użytkownikowi jedną z 3 metod kontroli prędkości wentylatorów: ręczną, pół automatyczną oraz automatyczną.

Kaze Server wykonany jest z materiałów wysokiej jakości – szczotkowanego aluminium oraz podświetlanego na niebiesko wyświetlacza LCD. Wyświetlacz pokazuje temperaturę w ° C lub ° F, prędkość obrotową wentylatora w RPM oraz aktywną opcję kontroli wentylatorów (AUTO, SEMI, MAN).

W opcji AUTO oraz opcji SEMI ustawiany jest limit temperatury. W trybie AUTO prędkość obrotowa wentylatora jest zmniejszana lub wentylator całkowicie wyłączany, gdy temperatura jest poniżej zdefiniowanej przez użytkownika. W opcji SEMI dodatkowo użytkownik może zdefiniować minimalny poziom prędkości obrotowej wentylatora.

Scythe Kaze Server dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 175zł. Produkt objęty 2-letnią gwarancją.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wszysko jest OK tylko ta cena :(
 • avatar
  Konto usunięte
  Fakt, ciut za wysoka.
 • avatar
  Konto usunięte
  Za tą cenę powinien być z panelem lcd i programowalny
 • avatar
  assistant
  Cena wysoka ,ale bardzo przydatna rzecz.
 • avatar
  szawel
  Więcej na 50zł bym nie dał. 4 potencjometry i ekranik za 170zł? Nieeee.
 • avatar
  Konto usunięte
  Po co mi taki bajer skoro sam se w warunkach domowych kiedyś zrobiłem za 10zł + umiejętności. Kontrola z potencjometra. Teraz poszedłem na łatwiznę znalazłem jakieś stare diody zenera i dałem na wyjściu 2 napięcia do pompki 7v i 12v. A dlaczego nie skorzystałem z moleksa już mówię pompka nie przyjmuje napięć ujemnych.