Zasilacze

SeaSonic przedstawia zasilacze Ultra Prime z 12-letnią gwarancją

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowe jednostki cechują się wysoką jakością wykonania, co potwierdza bardzo długa gwarancja producenta. Ceny niestety nie zostały ujawnione.

Firma SeaSonic poszerzyła ofertę o high-endowe zasilacze z serii Prime Ultra. Nowe konstrukcje charakteryzują się wysoką sprawnością energetyczną i bardzo dobrą jakością wykonania, a ponadto wyróżniają 12-letnią gwarancją producenta.

W ofercie producenta łącznie pojawiło się czternaście jednostek, które różnią się mocą i sprawnością energetyczną:

 • Prime Ultra Titanium: 1000 W, 850 W, 750 W i 650 W (z certyfikatem 80 PLUS Titanium)
 • Prime Ultra Platinum: 1000 W, 850 W, 750 W, 650 W i 550 W (z certyfikatem 80 PLUS Platinum)
 • Prime Ultra Gold: 1000 W, 850 W, 750 W, 650 W i 550 W (z certyfikatem 80 PLUS Gold)

Producent chwali się zastosowaniem wysokiej klasy komponentów, które wpływają nie tylko na efektywność energetyczną, ale również bezawaryjność konstrukcji. Dodatkowym atutem jest technologia Micro Tolerance Load Regulation, która odpowiada z lepszą regulację napięć na głównych liniach wyjściowych.

SeaSonic Ultra Prime

Do chłodzenia jednostek wykorzystano 135-milimetrowy wentylator z łożyskiem Fluid Dynamic Bearing (FDB). Dzięki technologii Premium Hybrid Fan Control przy mniej wymagających zastosowaniach pozostaje on wyłączony, a następnie, wraz ze wzrostem obciążenia, zwiększa swoje obroty.

Nie bez znaczenia jest równie okablowanie. Zastosowanie wiązki są długie i całkowicie modularne, a ponadto główne złącza zostały dodatkowo pokryte warstwą złota. W zestawie dodawany jest również adapter SATA 3.3, dzięki któremu można korzystać z funkcji "Power Disable" (PWDIS) – rozwiązanie to szczególnie sprawdzi się podczas zasilania dysków w małych serwerach.

SeaSonic Ultra Prime

Producent udziela na zasilacze 12-letniej gwarancji, a zatem powinny one przetrwać kilka modernizacji komputera. Ceny nowych jednostek jeszcze nie zostały ujawnione.

Źródło: SeaSonic, TechPowerUp

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wiktor100s
  Kurde SeaSonic ładne robi te zasilacze. Nie jestem żadnym specem od zasilaczy patrzę co najwyżej na moc,markę,certyfikat ale coś czuję że następny mój zasilacz to będzie coś od tego producetna.
  2
 • avatar
  Foxy the Pirate
  Czym to się różni od zwykłych prime?
  1
 • avatar
  AntonioFacaldo
  Cena bedzie tak zaporowa ze spokojnie może paść po 4-6 lat i jak będą chcieli to im wymienią na podobnego typu szmelc bo po 4 latach już będą znacznie lepsze jednostki a ten będzie zwyczajnie przestażały i tani. Dobry biznes.
  -8
 • avatar
  mutissj
  Podświetlanie LED mogli by dać :o
  -9
 • avatar
  mufasa
  diabeł mi świadkiem że mój stareńki fortron działa już z 12 latek
  zasilał i gtx'a 660 jak i hd 7870/7950
  a ma raptem 450w + 2 wyjścia peg