Oprogramowanie

Serwery OpenOffice przeciążone z powodu nadmiaru chętnych

przeczytasz w 1 min.

Zaledwie 13 października miała miejsce oficjalna premiera pakietu biurowego OpenOffice 3.0, a administratorzy obsługujący stronę OpenOffice.org do teraz nie mogą się pozbierać. Zainteresowanie nowym OO było tak duże, że serwer uległ przeciążeniu, a oficjalna strona WWW pakietu przez kilka godzin była zupełnie niedostępna.

W chwili obecnej po wejściu na OpenOffice.org użytkownicy mają do czynienia z jej uproszczoną tekstową wersją, pozwalającą na niewiele poza ściągnięciem najnowszego wydania pakietu w różnych językach (polska wersja na razie nie jest jeszcze gotowa). Administratorzy serwera intensywnie pracują nad przywróceniem pełnej funkcjonalności strony OpenOffice.

Tego typu incydenty zdarzają się często podczas premiery nowych wersji popularnego oprogramowania. Jednym z ostatnich takich przypadków była premiera przeglądarki Firefox 3.0 w czerwcu tego roku, kiedy to serwery Mozilli nie poradziły sobie z nadmiarem spragnionych nowej wersji użytkowników i nie były dostępne przez kilka godzin.

 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  No to sobie nawarzyli piwa - po co stworzyli tak dobry pakiet? :) Najważniejsze, że można ściągnąć co trzeba - u mnie prędkość ściągania w okolicy 60 KB/sek, czyli maksimum, na jakie pozwala moje łącze (przy dobrych wiatrach). Jutro się pobawię nowym OO. Wersja beta2 niekiedy zapisywała pliki (głównie pdf-y) bez rozszerzenia, RC1 i RC4 działały u mnie bezproblemowo - więc pewnie z odsłony finalnej też będę zadowolony. Polecam wypróbować OO :)
  • avatar
   Fiona
   0
   Poczekam na PL. pełną i też zainstaluję, z poprzedniej wersji jestem bardzo zadowolona.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    http://openoffice.bouncer.osuosl.org/?product=OpenOffice.org&os=winwjre&lang=pl&version=3.0.0
    wersja PL z Javą.

    http://openoffice.bouncer.osuosl.org/?product=OpenOffice.org&os=win&lang=pl&version=3.0.0
    wersja PL bez Javy.