Technologie i Firma

Szukasz prostego sposobu na biznes? Zdecyduj się na sklep internetowy

przeczytasz w 2 min.

Stworzenie własnego sklepu internetowego to jeden z prostszych pomysłów na własny biznes i doskonały sposób na rozpoczęcie przygody z e-commerce.

sklep

Sklepicom to gotowy sklep internetowy od nazwa.pl. Jest to profesjonalna platforma pozwalająca na rozpoczęcie sprzedaży przez internet i wkroczenie w świat e-commerce. Usługa ta udostępniana jest w modelu SaaS (ang. Software as a Service), co sprawia, że właściciel sklepu ma zapewniony dostęp do najnowszego oprogramowania i nie musi samodzielnie dbać o aktualizacje.

Opisywane rozwiązanie zapewnia niezawodność działania sklepu, a przejęcie obsługi techniczniej przez dostawcę platformy gwarantuje bezpieczeństwo, gdyż w pakiecie ze sklepem dostarczany jest certyfikat bezpieczeństwa SSL, chroniący poufność transakcji oraz wymiany danych między sklepem i klientami. Wykorzystując Sklepicom mamy pewność, że nikt niepowołany nie przejmie kontroli nad naszą działalnością, a wszystkie niezbędne dane nie znikną bezpowrotnie w wypadku cyberataku.

Choć powszechnie myślimy często, że otwarcie własnego sklepu internetowego, w najmniejszym skrócie, nie jest łatwe. W praktyce zaś, zajmuje to jedynie kilka czy kilkadziesiąt minut.

Sklepicom nazwa.pl

SaaS: oprogramowanie jako usługa

W modelu Software as a Service użytkownik ma zapewnione bieżące aktualizacje oprogramowania, które dostarczane są automatycznie i w pełni darmowo, przy czym nie wpływają negatywnie na dostępność towaru dla klientów sklepu. Co ważne, wszystkie koszty związane z rozwojem programu oraz dostosowaniem go do przepisów prawa ponosi nazwa.pl.

Wraz ze sklepem internetowym, nazwa.pl oferuje również profesjonalne, całodobowe i całotygodniowe wsparcie konsultantów oraz rozmaite bonusy marketingowe, jak kupony na pierwszą kampanię w Google Adwords, darmowe zdjęcia w serwisie Fotolia czy zniżki na monitorowanie obecności marki w sieci (Brand24) oraz 300 złotych na kampanie mailowe za pośrednictwem Freshmaila.

Wszyscy zainteresowani rozwiązaniem Sklepicom mogą liczyć również na wsparcie integracji i logistyki, dzięki czemu sprzedawane produkty będę szybko docierały do klientów. Nazwa.pl oferuje 30 darmowych przesyłek w InPost na start oraz atrakcyjne stawki przesyłek kurierskich, integrację z porównywarkami cenowymi i Allegro oraz oprogramowanie służące do prowadzenia księgowości.

sklep internetowy

Jak odnieść sukces w biznesie internetowym?

Zapoznaj się z kilkoma radami, które pomogą Ci zaplanować swój biznes, a w konsekwencji odnieść sukces.

 • Zatroszcz się o unikalną ofertę, zarówno w kontekście produktów, jak i standardów obsługi i promocji sklepu
 • Zaplanuj strategię marketingową, zadbaj o komunikację z klientami, zachęć ich do ponownego skorzystanie z Twojego sklepu
 • Nie zapominaj o klientach mobilnych, gdyż jedna czwarta internautów wykorzystuje smartfony lub tablety w zakupach online
 • Pokazuj się mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Pinterest czy Snapchat, by uwiarygodnić swój sklep i lepiej komunikować się z klientami
 • Znajdź właściwą domenę dla sklepu, choćby korzystając z oferty nazwa.pl, największego krajowego rejestru domen

Źródło: nazwa.pl

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  misiek2k
  4
  Niestety zarabiać krocie na sprzedaży internetowej nie jest wcale takie proste jak by się wydawało. Jest to ciężki kawał chleba, a rynek jest już bardzo mocno nasycony takimi sklepikami. Poza tym nawet jakbym miał wydać moje ciężko zarobione pieniądze na pewno wydałbym je w sklepie którego nazwa jest znana i polecana, nie kupiłbym niczego w jakimś malutkim nieznanym nikomu sklepie internetowym - z racji obaw czy ten przedsiębiorca jest pewny i rzetelny.
  • avatar
   darek79r19
   2
   Nie wspominając, że jak tylko zaczniecie taki biznes, fiskus doda was do ulubionych :D
   • avatar
    dolph
    1
    Na tony tego powstało z dotacji UE, większość z tych tworów oczywiście padła po roku (dziwny przypadek).

    A budowanie marki to długie lata pracy...