Procesory

Producenci skarżą się na niedobór procesorów Skylake

przeczytasz w 1 min.

Producenci mają w planach premiery nowych urządzeń z 6. generacją układów Intel Core, ale będą musieli poczekać na zwiększone dostawy Intela.

Intel Skylake Core i5 i Core i7 procesory

Minęło dopiero kilkanaście dni od premiery procesorów Intel Skylake, a już pojawiają się problemy z ich dostępnością – wszystko podobno przez wysoki popyt i niewystarczającą produkcję nowych układów.

Jerry Shen, CEO spółki ASUSTeK Computer (odpowiadającej m.in. za firmę ASUS), poinformował inwestorów i analityków finansowych o nadchodzących premierach. Ze względu na problemy z dostawami nowych układów, producent w sierpniu skupił się na urządzeniach z systemem Windows 10, a dopiero we wrześniu planuje wypuścić komputery bazujące na procesorach Skylake. Mimo wszystko zachodzą obawy o dostępność układów  również w kolejnych miesiącach.

Daniel Snyder, rzecznik Intela, twierdzi, że problemy z dostępnością wynikają z dużego zainteresowania nowymi procesorami i jeszcze w tym kwartale powinniśmy się spodziewać zwiększonych dostaw.

W polskich sklepach sytuacja wydaje się unormowana. Słabszy Core i5-6600K w większości dużych sklepów jest dostępny praktycznie od ręki, natomiast wydajniejszy Core i7-6700K występuje w ograniczonej ilości, aczkolwiek też nie powinno być problemów z jego nabyciem. A jak to wygląda w Waszym przypadku? Mieliście problem z zakupem nowych procesorów Intela?

Źródło: Guru3D, inf. własna

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  25
  "A jak to wygląda w Waszym przypadku? Mieliście problem z zakupem nowych procesorów Intela?"

  Ależ oczywiście że mam problem z zakupem nowego intela,skoro zarabiam najniższą krajową.
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Oczywiście, że są dostępne od ręki. Kto przy zdrowych zmysłach kupi i5 za 1120zł? Przy i7 jest jeszcze gorzej bo w tej cenie dostaniemy 6rdzeniowego potwora 5820k. Nie dość, że zmiana platformy jest dużo droższa niż przy Haswell/Haswell-E (płyta główna nie oferuje NIC nowego, RAM drogi) to jeszcze procesory, które oferują 5% wydajności więcej (minusową w przypadku i7 5820k) są droższe o kilkadziesiąt procent od poprzedników, z którymi konkurują.
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    Ja swojego już zjarałem...
    http://forum.benchmark.pl/topic/186513-i7-6700k-spalony/