Oprogramowanie

Skype 8 staje się jedyną opcją - klasyczny komunikator musi ustąpić miejsca aktualnemu

przeczytasz w 1 min.

Microsoft postanowił, że nadszedł już czas pożegnać się z „klasycznym Skype’em”. Jego miejsce zajmuje Skype 8 – znacznie lepiej wyposażony i bardziej estetyczny komunikator.

Skype był kiedyś synonimem internetowego komunikatora. Dziś jest już praktycznie zmiażdżony przez konkurencję, ale Microsoft nie zamierza dawać za wygraną. Program będzie rozwijany, a pierwszą próbkę już otrzymaliśmy.

Microsoft wierzy w Skype’a - będzie go rozwijał

Microsoft poinformował, że „klasyczny Skype” (czyli ten z siódemką) zostanie całkowicie wyłączony na przełomie sierpnia i września, a domyślnym i właściwe jedynym dostępnym będzie ten z ósemką. Będzie on w dodatku dynamicznie rozwijany. Co należy rozumieć jako gonienie konkurencji. Dowody?

Skype 8 doczekał się niedawno funkcji… oznaczania przeczytanych przez odbiorców wiadomości. Inne nowości jakie zostały przygotowane z myślą o „ósemce” to obsługa rozdzielczości Full HD, funkcja wywoływania użytkowników poprzez „@” oraz galeria multimediów:

Skype 8 s3

Oprócz tego użytkownicy mogą liczyć na ekran podzielony na maksymalnie 24 okienka, system reakcji (opisywany przez producenta w następujący sposób: „swoje odczucia możesz wyrażać, korzystając z emotikonów podczas rozmów wideo lub reagując na wiadomości w konwersacjach”).

Skype 8 s1

Pojawiła się także możliwość nagrywania rozmów oraz udostępniania zdjęć, filmów i innych plików metodą „przeciągnij i upuść” (o ile tylko „ważą” mniej niż 300 MB), a dopełnieniem całości jest odświeżony interfejs.

Skype 8 s2

Komunikator Skype na Windows 10 – pobieranie (download):

Pobierz Skype

Źródło: Skype, Engadget, The Verge

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MrAve
  15
  Po zainstalowaniu Win10, z marszu miałem najnowszą wersję Skype. Kto to wymyślił...Nowi użytkownicy, nie przyzwyczajeni do poprzednich funkcjonalności, napiszę pewnie, że ludzie niepotrzebnie się czepiają, bo wszystko jest super.

  Dla osób, które korzystały ze Skype'a od kilku lat, wszystkie te zmiany są kompletnie niefunkcjonalne i pozbawione sensu. Wywaliłem nowego Skype'a i korzystam z 7, albo 8. Wyłączyłem wszystkie aktualizacje i nie zamierzam niczego ruszać. M$ już dawno i wielokrotnie udowadniał, że nie robią niczego na potrzeby użytkowników, tylko wbrew ich oczekiwaniom.
  • avatar
   scooby
   3
   Nowy skype znacznie lepiej wyposażony – chyba ktoś tutaj sobie jaja robi.
   Najpierw M$ musiałby zapewnić funkcjonalność z poprzedniej wersji aby cokolwiek porównywać i wypisywać, że jest lepiej wyposażony.
   • avatar
    PiCzerki
    3
    Dawno nie rzucałem taką wiązanką po aktualizacji do nowej wersji Skype...
    Zastanawiam się jak oni sprawdzają tą funkcjonalność, na tablecie, telefonie to może zdać egzamin ale na komputerze? po aktualizacji wszystko jest wieeeeeeelkie, po co mi guziki/monity/suwaki itp zajmujące połowę monitora? Mało tego, to jeszcze można powiększyć, ale zmniejszyć? zapomnij...
    Kiedys były jakies alternatywnie softy bazujace na protokołach Skype, można z jakiegos jeszcze korzystac?
    • avatar
     jarekzon
     0
     Czyli z dobrego i sprawdzonego, zrobią badziewie.
     • avatar
      Biurokrata
      0
      Komunikator dla mas schodzi na psy, w przeciwieństwie do Skype4Biznes, który jest świetny.
      • avatar
       Chiny_X
       0
       Jakaś dobra alternatywa dla skype?
       • avatar
        rlistek
        -1
        Lol, w sensie, że chcecie mi powiedzieć, że ktoś jeszcze Skype używa? oO
        • avatar
         celorum
         -1
         Ma gówniany, nieczytelny wygląd. Nie mam zamiaru go instalować. Jeśli starszy skype przestanie działać, to będę używał innych programów, np .messengera.
         • avatar
          abukiewicz
          0
          jest jeszcze Skype Preview w wersji 12.1815.210.0 - o tyle lepszy ze ma ciemne tło i nie wali po oczach jak się po ciemku siedzi przy komputerze
          • avatar
           jacy4
           0
           Nowe wersje skype zużywają 100% procesora na moim laptopie podczas, to jest jakaś tragedia.
           • avatar
            xxx.514
            0
            Chwila, skype to komunikator głosowy, a przynajmniej był nim; po co w takim razie obsługa Full HD, nie wspominając o tych dodatkowych okienkach? To w końcu to jakaś hybryda z Windows Media Player, zdalny odtwarzacz You Tube, CCTV? Kolejny krok w tył, kiedy oni w końcu spadną z tego swojego stołka i się w ten głupi łeb walną...
            • avatar
             EmsiFS
             0
             Zerowa możliwość personalizacji w tym nowym Skype 8... Do września pozostanę na Skype 7, a potem, jeżeli Windows nie zrezygnuje z blokowania, przesiądę się na Discorda.

             Chociaż i tak będę obserwował zmiany w Skype i poczekam na następną generację - Skype 10