Monitory

Skype w telewizorze stanie się standardem?

przeczytasz w 1 min.

Samsung, to kolejny producent, który zapowiedziały wprowadzenie na rynek telewizorów z wbudowanym oprogramowaniem Skype. Pozwoli ono użytkownikom na wykonywanie połączeń wideo i głosowych za pośrednictwem telewizora.

Samsung rozpocznie dostarczanie telewizorów z oprogramowaniem Skype na rynku koreańskim, a w pierwszej połowie 2010 r. na innych, światowych rynkach. Pierwsze telewizory z obsługą popularnego komunikatora zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas. Koreański producent, to drugi, tak duży dostawca, który decyduje się na ten ruch. Wcześniej telewizory ze Skypem zapowiedział Panasonic.

Na razie wiadomo, że Samsung wprowadzi telewizory LED serii 7000 i 8000, które będą posiadały darmowe oprogramowanie Samsung Internet@TV - pozwala ono na wybór treści online. Użytkownicy, którzy podłączą telewizor do Internetu i zainstalują kamerę internetową FREETALK (skype.com/store) wraz z zintegrowanym mikrofonem, będą mogli wykonywać i odbierać rozmowy głosowe i rozmowy wideo w wysokiej jakości – jedyny wymóg to odpowiednie łącze internetowe. Do rozmów głosowych wykorzystywany będzie kodek audio Skype SILK.

Używając pilota użytkownicy będą mogli tworzyć konta Skype, logować się do istniejących kont i nawigować za pomocą interfejsu Skype. Rozmowy wideo wykonywane przez Skype będą darmowe, podobnie jak rozmowy głosowe pomiędzy użytkownikami Skype.

Źródło: Samsung

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Dobra sprawa dobrze by bylo jakby kamera byla juz w TV.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   O prywatności przy oglądaniu TV będzie można zapomnieć ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nie będę narzekał, ale obecna wersja Skype`a (4.1.0.179) nie pozwala na rozdzielczość obrazu większą niż 320x240, nawet jeśli nasza kamerka obsłuży więcej i dysponujemy dobrym łączem internetowym. Popularne w sieci tweaki plików .ini Skype`a nie działają. Obraz 320x240 na dużym ekranie TV będzie wyglądał koszmarnie.
    Nowa wersja Skype`a 4.2.0.152 która się właśnie ukazała większej rozdzielczości obrazu nie oferuje.