Audio

Słuchaj książek na iPodzie

przeczytasz w 1 min.

Rok szkolny nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim wydłuża się lista koniecznych do przeczytania książek. Teraz dzięki współpracy iSource i portalu audioteka.pl czytanie książek nie będzie stanowiło problemu. Nagrane głosowo książki są już dostępne w nowym wygodnym formacie odtwarzanym przez iPod’a. Teraz przy zakupie iPoda Touch, każdy otrzyma 3 kody, które można wymienić na 3 spośród ponad 1 000  audiobooków dostępnych w portalu audioteka.pl. Promocja trwa do 30 września.

Audiobook to książka do słuchania „w międzyczasie” i „przy okazji”. Z okazji promocji iPodów z audiobookami, serwis audioteka uruchomił nową funkcjonalność. umożliwiającą pobranie audiobooka w formacie m4b, który umożliwia błyskawiczne pobranie książki na odtwarzacz iPod. Nie ważne gdzie jesteś - na treningu, w podróży pociągiem, w samolocie czy w łóżku przed snem. 30 minut spędzone w korku podczas dojazdu do szkoły i na uczelnię samochodem lub autobusem, to możliwość wysłuchania 15 stron książki. Co więcej, lektury i inne pozycje są dostępne w wykonaniu tak znanych osób jak Jerzy Stuhr, Zbigniew Zapasiewicz, Krzysztof Kolberger, Jan Englert, Wiktor Zborowski, czy Marian Opania.

Audiobooki, od dawna popularne w Stanach Zjednoczonych i Niemczech, w błyskawicznym tempie zdobywają rzesze wielbicieli na całym świecie. Początkowo książki nagrywane były głównie dla osób mających problemy z czytaniem tradycyjnego druku (osób starszych, niewidomych i niedowidzących). Z czasem jednak przypadły do gustu tak wielu ludziom, że zaczęto je adresowane do wszystkich – od najmłodszych do najstarszych, a rynek audiobooków na kluczowych rynkach osiąga imponujące rozmiary.

Wielu ekspertów uważa, że to właśnie audiobooki będą głównym źródłem wzrostu popularności literatury w przyszłości. W serwisie audiototeka.pl dostępne jest kilkadziesiąt lektur szkolnych, podręczniki do nauki języków obcych i kilkaset bestsellerów literatury polskiej i światowej. 

Dzięki promocji, którą wprowadziła firma iSource, jak również dzięki dostępowi do iTunes University, gdzie znajdują się wykłady z najlepszych światowych uniwersytetów, iPod staje się doskonałym narzędziem do nauki dla każdego ucznia i studenta.

źródło: informacja prasowa

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tomekpg
  0
  Serwis jest super, ale.. (jak zwykle) drogo!!! Poza tym książki tylko w wersji elektronicznej, trzeba samemu nagrywać :(
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Audiobooki. Fajnie, niedługo bedziemy mieć społeczeństwo wtórnych analfabetów, jak w Stanach.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja nigdy nie zrezygnuję z normalnych książek.
    • avatar
     Baleryon
     0
     Jak ktoś mi czyta jakiś dłuższy tekst, to łapię z tego piąte przez dziesiąte. Treści wydrukowane pochłaniam za to bardzo szybko. Nie ma więc co załamywać rąk nad "inwazją" audiobooków, bo podejrzewam, że dla sporej części ludzi, może i większości, są nieużyteczne. Nie ma to jak przyswajać treść w tempie 250-450 słów/min. czytając zamiast słuchać ględzenia, które osiąga, hmm, 50 słów/min.?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      fajny serwis, ale czy oby napewno ipod nie wybuchnie podczas słuchania ;P ?
      • avatar
       Darodaredevil
       0
       Ehh co za czasy.. :( Książki się czyta, na papierze..