Tablety

Smartfon i tablet w jednym - nad tym pracuje Microsoft

przeczytasz w 1 min.

Wniosek patentowy sugeruje ciekawą konstrukcję. Zobaczymy, czy Microsoft rzeczywiście się na nią zdecyduje.

Trudno pokusić się o stwierdzenie, iż Microsoft zalicza się do liderów rynku mobilnego. To od nich oczekuje się zapowiedzi urządzeń elastycznych / składanych i dlatego też najświeższe doniesienia mogą nieco zaskakiwać.

W sieci wylądowały bowiem materiały z wniosku patentowego, jaki zgłoszony został w odpowiednim urządzenie właśnie przez Microsoft. Wynika z nich, iż producent ten szykuje urządzenie o ciekawej konstrukcji, które mogłoby zostać określone jako smartfon i tablet w jednym.

Grafiki jednoznacznie sugerują, iż cała konstrukcja składać będzie się z dwóch ekranów oddzielonych odpowiednimi zawiasami. Po rozłożeniu mielibyśmy otrzymać tablet, a po złożeniu już smartfona, tyle tylko, że z oczywistego powodu o większej grubości. Z urządzenia dałoby się też korzystać na przykład w trybie namiotu.

Smartfon i tablet w jednym Microsoft

Warto dodać, że chociaż informacje na temat omawianej konstrukcji pojawiły się teraz to wniosek patentowy datuje się na rok 2014. Optymistyczny scenariusz zakłada, iż w takim wypadku prace powinny być już na bardzo zaawansowanym etapie. Pesymistyczny natomiast, iż cały projekt mógł zostać porzucony.

Trzymajmy się tego pierwszego, być może wkrótce pojawią się kolejne, konkretniejsze informacje. Co powiedzielibyście na taką konstrukcję?

Źródło: Microsoft News Center, fortune

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    7
    A dopiero co kilka tygodni temu zastanawiałem się kiedy któryś z producentów zapowie urządzenie podobne do tego z serialu WestWorld :)
    Blisko, ale to jeszcze nie to