Gadżety

Smartwatch z rozkładanym ekranem - IBM opatentował taką ciekawostkę

przeczytasz w 1 min.

Składane smartfony to dziś jeden z najgorętszych tematów w branży elektroniki użytkowej. IBM może przygotowywać jednak coś jeszcze bardziej spektakularnego, mianowicie składanego ...smartwatcha.

Firma IBM zarejestrowała patent sugerujący, że jej nowym gadżetem może być smartwatch z rozkładanym ekranem. O co chodzi? Ano o to, że klasyczny wyświetlacz może zostać w kilku ruchach zamieniony w minitablet dostępny z poziomu nadgarstka. 

To, jak mogłoby to wyglądać, na swoich wizualizacjach zawarł serwis LetsGoDigital. Jak widać: pierwszy etap zakłada rozłożenie pojedynczego ekranu na cztery, a następnie jeszcze jedno rozłożenie, zapewniające podwojenie powierzchni wyświetlania. W patencie nie opisano, jak dokładnie miałoby to działać, ale wizja jest co najmniej zwariowana, a przy tym… genialna.

IBM smartwatch patent

Jeśli „inteligentne zegarki” mają w przyszłości coraz częściej zastępować smartfony, to w takim wydaniu jest to jak najbardziej możliwe. Taki duży wyświetlacz byłby idealny do oglądania kolejnych odcinków seriali podczas czekania w kolejce do lekarza czy też korzystania z kalendarza w trakcie dojazdu do pracy.

Trudno oczywiście w tej chwili stwierdzić, czy taki gadżet kiedykolwiek ujrzy światło dzienne. Raz, że aktualnie byłoby to niemałe wyzwanie technologiczne. Dwa: można powiedzieć, że firma IBM jest wręcz uzależniona od patentowania – nieprzerwanie od 26 lat co roku zajmuje pierwsze miejsce w rankingu technologicznych przedsiębiorstw z największą liczbą przyznanych patentów w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: LetsGoDigital, Digital Trends, TechCrunch

Warto zobaczyć również:

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xxx.514
  4
  Jeszcze trochę i może dojdziemy do holograficznych naręcznych komputerków rodem z Mass Effect'a
  • avatar
   Ugabuga
   4
   Tak wiele miejsc do popękania :D
   • avatar
    0
    Gdyby wytrzymało przynajmniej rok - brałbym :)