Konsole do gier

Sony napotyka problemy przy produkcji PlayStation 5. Konsola może kosztować grubo ponad 2000 złotych

przeczytasz w 1 min.

Na premierę PlayStation 5 czekają miliony graczy, nie zważając na to, że Sony do tej pory skąpi informacji na temat nowej konsoli. Nieoficjalnych dośnień za to nie brakuje, te ostatnie nie są jednak szczególnie optymistyczne.

Koszt produkcji PlayStation 5 dochodzi już do 450 dolarów

Z raportu przygotowanego przez Bloomberg wynika, iż Sony napotyka problemy przy produkcji PlayStation 5. Główny to fakt, iż koszty produkcji rosną do poziomu, którego producent nie zakładał i obecnie wynoszą już około 450 dolarów, a najprawdopodobniej na tym się nie skończy. Realny jest scenariusz, że wyprodukowanie jednego egzemplarza PlayStation 5 będzie kosztowało ostatecznie o około 100 dolarów więcej niż swojego czasu było to z PlayStation 4 (około 380 dolarów).

Poza kosztami pojawiają się też kłopoty z dostępnością podzespołów, przede wszystkim pamięci DRAM. Tu też póki co widoki na przyszłość nie są najlepsze, ponieważ panujący w Chinach koronawirus powoduje przestoje w tamtejszych fabrykach. Ostatnio pojawiły się nawet najczarniejsze wizje, iż w przypadku dalszego rozwoju epidemii premiery PlayStation 5 i Xbox Series X mogą zostać opóźnione.

PlayStation 5 za grubo ponad 2000 złotych? Możliwe

Pamiętacie premierę PlayStation 4? Jeśli nie to przypomnijmy, że konsola kosztowała na starcie 399 dolarów i 1790 złotych w Polsce. Nikt nie sądził, że w przypadku PlayStation 5 początkowa cena będzie niższa. Optymistyczne doniesienia zakładały, że nie wzrośnie. Inne, że trzeba będzie zapłacić trochę więcej. W świetle powyższych doniesień może okazać się, że zakup nowej konsoli gracze dość mocno odczują.

PlayStation 4 sprzedawano na starcie około 20 dolarów powyżej kosztów produkcji. Analitycy skłaniają się obecnie ku temu, iż PlayStation 5 zostanie wycenione na przynajmniej 500 dolarów/euro. W takim wypadku nie powinniśmy być zdziwieni, gdyby w Polsce PS5 zadebiutowało w cenie nawet 2400 - 2500 złotych.

Padają też sugestie, iż Sony będzie zwlekać z ogłoszeniem ceny PlayStation 5 do czasu, kiedy Microsoft potwierdzi cenę Xbox One X. Japoński producent nie chce bowiem przesadzić i na starcie odepchnąć od siebie niezdecydowanych, którzy mogli sięgnąć po konkurenta, czyli Xbox One X.

Źródło: forbes

Warto zobaczyć również:

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xxx.514
  4
  Wystarczy więcej rozdawnictwa leniom i nierobom, a ceny na pewno spadną. Znaczy... Zwiększyć nacisk na inwestycję i pomoc dla rodzin ku budowaniu lepszej i bogatszej Polski oraz dobra narodu w celu podniesienia wartości dobrobytu i jakości życia. Czy jakby to tam nasz rodzimy Goebbels powiedział...
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Pamiętam jaką bekę kręciłem jak czytałem tych "znafców" co pisali w komentarzach te bzdury że ps5 będzie kosztować 3000-3500zł i że to i tak tanio hahaha!

   A poza światem fantazji "znafców" to będzie tak że Sony będzie dokładać do każdej konsoli a nie na niej zarabiać,przecież to widać gołym okiem że do tego to wszystko zmierza i było wiadomo od początku że nie ma bata żeby było inaczej.
   Microsoft też dokładał do każdego Xboxa One X i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.
   Konsola ma być tanią alternatywą dla komputera a nie kosztować tyle co on!
   • avatar
    szymcio30
    0
    Tylko za przeproszeniem zwykły Janusz mógł uwierzyć, że konsole nowej generacji będą kosztować 2000zł;) Nawet 3500zł nie będzie przeszkodą skoro ludzie kupują apartamenty z miliony.
    • avatar
     Barubar24
     0
     Zamiast gier w 4k wolałbym Full HD na wypasie, bo inaczej to przerost formy nad treścią.
     • avatar
      pawluto
      -1
      Zaczyna się nakręcanie bajkami by podnieść cenę...
      • avatar
       piotreeeek
       -3
       Jak teraz ta niebieska biedota kupi taką drogą konsole, gdy na każdym kroku szczypie sie z każdym groszem kupując używane gry...
       • avatar
        owatanka
        0
        Wzrosna ceny wszystkiego gdzie potrzebna jest pamiec ram i flash czyli xbox , playstation , swich , karty graficzne , mamieci ram do pc , dyski ssd , pamieci przenosne pendrive , smartfony , pamieci microsd i inne.
        • avatar
         xchaotic
         0
         ogolnie to ja czekam na content/gry a to ile kosztuje konsola t o ogolnych rozrachunku ma mniejsze znaczenie. Poki co jest 0 PS5 exclusive gier, na premiere tez bedzie malo wiec nie ma co sie zrywac...
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          do tej pory za konsolę buliło się 500zł ? 1000zł ? 1500 zł ? oj cena idzie w górę.

          pada więc ostatni mit. tak tak, konsola jest tania, gry są nieco droższe, warto kupić. to staje się coraz mniej realne.

          mi dawno temu wystarczył zakup xbox360, i bardzo mi szkoda że MS położył krechę na zbyt drogim kinnect. gdyby nie to, kupiłbym też X łon, ale już nie kupię. playstation też nie kupię, tym bardziej nitendo. nie ma to sensu. gdzie się człowiek nie ruszy, tam DRM DRM DRM DRM DRM DRM DRM DRM DRM DRM DRM DRM DRM DRM DRM DRM DRM DRM i właściwie to tyle. przy tym coraz więcej dystrybucji elektronicznych, które są tak zrobione aby nas pozbawić prawa do odsprzedaży egzemplarza.

          oczywiście fanboje konsol niech sobie minusują, ten minusowy rak jest tradycją tego portalu.
          • avatar
           Kamasy
           0
           Dziwne zawsze konsola wyprzedzała rynek PC technologicznie w momencie wyjścia, a teraz jest ze średniej półki PC i to jeszcze przed jej wyjściem