Systemy operacyjne

Sony ostrzega przed instalacją Windows 10 na laptopach VAIO

przeczytasz w 1 min.

Windows 10 szybko zdobywa kolejnych użytkowników, ale nie wszyscy powinni śpieszyć się z przesiadką na nową platformę.

Windows 10 na laptopach VAIO

Windows 10 szybko zdobywa kolejnych użytkowników, ale nie wszyscy powinni śpieszyć się z przesiadką na nową platformę.

Odrobinę cierpliwości zaleca między innymi Sony. Właściciele laptopów z serii VAIO po aktualizacji do Windows 10 mogą zauważyć bowiem pewne problemy ze stabilną pracą systemu, co spowodowane jest brakiem stosownych sterowników i aplikacji.

Kiedy takowe zostaną przygotowane? Z oficjalnej strony producenta dowiadujemy się, że na laptopach VAIO z preinstalowanym Windows 8.1 można będzie bez obaw przejść na Windows 10 w październiku. Miesiąc dłużej poczekać mają natomiast osoby korzystające z modeli kontrolowanych przez Windows 8.

Jednocześnie nieco niepokojący jest brak wzmianki dotyczący tych urządzeń, które pracują pod kontrolą Windows 7. Czyżby o tych całkowicie zapomniano?

VAIO aktualizacja

Jak widać opcja darmowej aktualizacji do Windows 10 zaskoczyła nie tylko samych użytkowników, ale także producentów. Szkoda, że blokują oni możliwość skorzystania z czegoś, co przewidział Microsoft i na co wiele osób może mieć ochotę.

Źródło: Sony, trashbox

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  raffal81
  2
  Ostatnio zmagałem się z problemem WIFI w laptopie SONY, po wysłaniu na gwarancje przyszedł niby naprawiony lecz nadal to samo, połączenie ograniczone i koniec.

  Po telefonie do sony dostałem odpowiedź, że technicy nad tym pracują, a na dzień dzisiejszy rozwiązanie jedno, pani przez słuchawkę zaproponowała mi WIFI na USB :D:D:D

  Przeglądając internet natrafiłem na temat gdzie ludzie mieli ten sam problem, ale to był temat z przed 3-4 lat ;))) a ich technicy nadal pracują nad rozwiązaniem.

  Może tak nigdy laptopa od SONY ;)
  • avatar
   kitamo
   1
   Jesli chodzi o laptopy i support techniczny to sony wypada tragicznie. Wiecznie problemy ze sterownikami a przyjecie reklamacji tak problematyczne że nie jeden sobie odpuscił
   • avatar
    Fiona
    1
    Sony Poland nie ma osobowości prawnej, chcesz pozwać Sony, możesz, ale przed niemieckim sądem.

    Miałam problem z Sony kupionym w Niemczech - reklamacja załatwiona perfekcyjnie...
    Za to co się dzieje w Polsce podziękujcie rządowi, że nie chroni swoich obywateli, ale jak sam rząd przyznaje to już tylko kamieni kupa....

    Te firmy które traktują was jak złodzieji i oszustów już w Niemczech są do rany przyłóż....


    Można, można !!!
    • avatar
     kelotn46
     0
     U mnie wynikł inny problem po aktualizacji do win 10 z win 8.1. Mianowicie "uciekł" dźwięk. Niby głośniczek nie przekreślony, źródło dźwięku realtek i cisza. Mam lapka asus n55sf. Nic nie dało zainstalowanie najnowszych sterów realteka. Wróciłem do ósemki.
     • avatar
      Konto usunięte
      -1
      akurat tutaj MS dał ciała. w win10 nie działają wszystkie sterowniki które działają bez problemów w w7 czy w8. jest to co najmniej niezrozumiałe.
      • avatar
       hrabin1
       0
       też posiadam sony vaio i problemem w moim przypadku, zawsze była grafika. zintegrowany radeon nie współpracuje z catalystami... czegokolwiek bym nie zrobił...